MANİSA ÜLKÜ OCAKLARINDAN BAYRAK İNDİRİLME PROTESTOSU

09 Haziran 2014 Pazartesi, 23:07

Manisa’da Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından Türk Bayrağı’na saygı yürüyüşü düzenlendi. Manisa Manolya Meydanı’nda Ülkü Ocakları Başkanlığı öcülüğünde toplanan grup, sloganlar atarak İstiklal Marşı’nı okudu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Onur Papuçcuoğlu tarafından basın açıklaması yapıldı. Papuççuoğlu, “Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır-Bingöl karayolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir’ dedi.
Türk Bayrağı’nın indirilmesinin olayın vahametini arttırdığını söyleyen Papuçcuoğlu, ‘Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir” diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup sloganlar eşliğinde Manisa Şehitliği’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlardan birinin taşıdığı Türk Bayrağı sancağı üzerine komando beresi asması ise dikkat çekti. Yürüyüşün ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.