MANİSA MHP İL BAŞKANINDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

02 Kasım 2015 Pazartesi, 14:49

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Manisa’da kaybedilen bir milletvekili ile ilgili, “Söylenecek bir şey yok. Demokrasiye olan inancımızdan dolayı halktan gelen karara saygı duyuyoruz” dedi.

Balatlı, yaptığı açıklamada sandıktan çıkan sonuca saygı duyacaklarını belirterek, Söylenecek bir şey yok. Demokrasiye olan inancımızdan dolayı halktan gelen karara saygı duyuyoruz. Milletin verdiği karara saygı duyacağız. Milliyetçi Hareket Partisi demokratik partidir. Demokrasiye olan inancını da aynı şekilde devam ettirecektir” dedi.

Manisa eski il başkanlarının sosyal medya üzerinden genel merkezi istifaya davet etmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Balatlı, “Böyle şeyleri sosyal medya üzerinden konuşmayı etik bulmuyorum. Böyle günlerde bu tip konular birlik ve beraberlik içerisinde konuşulması gerekir. Eski başkan da olsalar sıfatlarıyla bizim hala başkanlarımızdır. Onların da derleyici ve toplayıcı bir yapı içerisinde olmaları lazımdır. Toplanırız kendi içimizde konuşuruz önümüzdeki yollarda neler çizeceğiz buna bakacağız” diye konuştu.

7 Haziran ve 1 Kasım listelerinde bazı şahısların etkisi olup olmadığı yönündeki soruya da cevap veren Balatlı, “Cengiz Ergün’ün veya bir başkasının listesi yoktur. Bu listelerin hepsi genel merkez tarafından hazırlanmıştır. Listede herhangi birinin etkisi yoktur. O liste genel başkanımızın ve genel başkan yardımcılarımızın imzası vardır” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir