MANİSA MERKEZDE HDP GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI!

13 Nisan 2015 Pazartesi, 22:50

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Manisa’da CHP’ye oy vermiş sosyal demokratlara seslenerek “Gelin HDP’ye oy verin barajları birlikte yıkalım. Yeni bir yaşamı birlikte kuralım” dedi.

 

Soma davasını izlemek için Akhisar’a giden HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, mahkeme sonrasında HDP İl binası önüne gelerek partililere seslendi.

Ertuğrul Kürkçü, 7 Haziran seçimlerinin Manisa’daki ilk adımını bu organizasyonla başlattıklarını bildirdi.

Kürkçü,“Çok daha geniş kapsamlı toplantılarımız da devam edecektir. HDP, Herkesin eşit olduğu bir toplum için yola çıkmış bir partidir. Çatışmanın son bulmasını istiyoruz. Evlatlarımızı kurban etmeye son vermek istiyoruz. Barajı geçmemiz geleceğimizi kurtaracağımız demektir. Bizler barajları aşacağız” dedi.

Sebahat Tuncel ise şunları söyledi: “Başka bir yaşam istiyoruz. Her gün kadınların taciz edilmediği, öldürülmediği bir coğrafya istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermiş insanlara sesleniyorum. 90 yıldır tarihinde CHP neyi değiştirdi. Hiçbir şeyi değiştirmedi. Sadece düzenin çarkı oldu. Artık sizin de alternatifiniz var. Gelin HDP’nin halayına siz de dahil olun. Gelin barajları hep beraber aşalım.”

Programa katılması planlanan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, başka bir ilde programı olduğu gerekçesiyle katılmadı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.