MANİSA EMEKLİLER OTOPARKI TEMELİ ATILDI

02 Şubat 2014 Pazar, 15:10

MANİSA Belediyesi’nin Emekliler Parkı Otoparkı altında projelendirdiği 400 araçlık otoparkın temeli, gerçekleştirilen görkemli törenle atıldı. Manisa’da ayakları yere basan projelerle hizmetler yürüttüklerini ve kentin önemli sorunlarını bir bir ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kendimiz için değil, kentimiz için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah çalışmaya da devam edeceğiz. Temelini bizler attık, inşallah açılışını da aynı coşku ile yapmak bizlere nasip olur” dedi.

Kentte dev projeleri bir bir hayata geçiren Manisa Belediyesi, açılış ve temel atma törenlerine Emekliler Parkı Otoparkı ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen temel atma törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Funda Solak, Taner İçöz, Türkan Köroğlu, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, belediye başkan adayları, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Manisa Şehzadeler Mehteri konseri ile renklenen temel atma töreninde, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisalıların alkışları arasında tören alanına ayak bastı.

Borç batağından borcu olmayan belediyeye

Törenin açılış konuşmasını yapan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bugün Manisa Belediyesi ailesi ve bu aileye destek veren siz değerli Manisalılar için önemli bir gün. Çünkü onlarca temel atma ve açılış törenimizde sizlerin karşısına gururla çıktık. Bugün de kat be kat artan heyecanımızı ve mutluluğumuzu sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz. Evet, mutluyuz. Çünkü Manisa Belediyesi’nin 4 sene 10 ay önceki koma halindeki içler acısı durumunu bugün aranızda gördüğünüz başkan yardımcılarım, meclis üyelerim, daire müdürlerim ve personelim ile aşarak çok şükür bugünlere geldik. Birlikte geçtiğimiz dar boğazın ardından, bugün önce Yüce Allah’ın izni ve bizlerin gayretiyle; refah içerisinde, kasasında parası bulunan, her yıl bütçe gerçekleşmesinde rekor üstüne rekor kıran ve ödenmemiş bir kuruş borcu olmayan bir belediye haline geldik” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.