MANİSA CHP’Lİ VEKİLLERDEN EN İDDİALI ÇIKIŞ ONDAN GELDİ!

30 Ocak 2015 Cuma, 13:28

CHP Manisa milletvekili Hasan Ören, Manisa’da kontenjansız ön seçim olmadığı takdirde milletvekili aday adayı olmayacağını söyledi. 2014 yerel seçimleriyle ilgili de partisiyle ilgili sert açıklamalarda bulunan Ören, “Kıvırtmayacaksınız! Evet, yerel seçimlerde başarısızız. Ama 2015 seçimlerinde göreceksiniz Manisa halkı bizi birinci parti yapacaktır” dedi.

Ferdi UZUN

CHP Manisa milletvekili Hasan Ören, Manisa’da kontenjansız ön seçim olmadığı takdirde 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmayacağını söyledi. Hasan Ören, önümüzdeki genel seçimler için aday adayı olmak için erken yapılan konuşmalara dikkat çekerek, “Şu anda aday değilim. Milletvekiliyim. Ben siyasi yaşamımda kendime göre kurallarım var. Çok iyi bir partiliyimdir. Partim için yaşamımı veririm. Ama siyasette bir hedefe yönelirken kişinin kuralları olması gereklidir. Nasıl ki geçmiş dönemlerde Manisa’da ön seçim olmadı diye yüzde100 milletvekilliği 2. Dönem bana verilmesine rağmen kabul etmediysem bu gün de aynı şartlar geçerlidir. Partimin Manisa’da bir ön seçim yapması – hatta daha öteye götürüyorum, önseçimin ötesinde kontenjansız bir önseçim yapması halinde adaylığı düşünebilirim. CHP’yi Manisa’da birinci parti olarak çıkarmanın zevkini yaşamak istiyoruz. Kontenjan olursa aday olmayacağım” dedi.

Siyasiler sallamayı sever

Diğer partilerin Manisa’dan 5 milletvekili çıkaracağı yönündeki söylemlerini eleştiren Ören, “siyasiler sallamayı severler. Ne yazık ki ben onlardan olamayacağım. Bu ifadeleri kullandıklarında yukarıdaki yöneticiler bizi duysun da bizi güzel sıralara koysunlar duygusuyla hareket ediyorlar. 9 milletvekilinin çıktığı bir ilden 5 milletvekili + 1’den bahsetmeyi Manisalıların takdirine bırakıyorum. Siyasetçilerin ne olur ayakları yere bassın. Siyasette atmak kolaydır. Şu an 9 milletvekilinin bulunduğu ilde 5+1 söylemleri saçmadır. Bu mümkün değil. Birinci partinin 4 milletvekili çıkaracağını, arada büyük fark olursa bunun 5 olabilmesi bile küçük bir ihtimaldir” diye konuştu.

Yereldeki başarısızlığı unutturacağız

Yerel seçimlerdeki başarısızlığa da dikkat çeken Ören, “Yereldeki başarısızlığı genel seçimde unutturacağız. Nasıl ki 2011’de CHP Türkiye ortalamasının 4 puan üzerine çıktıysa, siyasette yükselmek kadar düşmek de vardır. Kıvırtmayacaksınız. Evet, yerel seçimlerde başarısızız. Ama yerel seçimlerde farklı bir konjektör vardır. Bu konjektör dışında şimdi genel seçimlerde de hep beraber göreceğiz, konuşacağız. CHP Manisa’da birinci parti olacak. Yani kesin birinci oluruz dersem bu hamasi nutuk olur. Çok da uzun yıllar siyasetin içerisinde olduğum için mantıklı konuşmayı tercih ediyorum. Siyasetçi önce kendisi inanacak. Kendisi inanacak ki halkı inandırabilsin. Biz birinci parti olmayı kafamıza koyduk. Bunun gerçekleşebileceğini sokaktaki insana anlatabilirsek Manisa halkı bizi birinci parti yapacaktır, bizi deneyecektir” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir