MANİSA CHP’DE İŞLER YOLUNDA GİTMİYOR

11 Şubat 2014 Salı, 19:02

Geçtiğimiz cumartesi günü Manisa CHP’de yapılan Belediye Meclis Üyeliği için adaylıkların belirlenmesi ve kontenjan iddiaları CHP’lilerde huzursuzluk yaratmaya devam ediyor.
Sanal ortamda kontenjan istemiyoruz diyerek imza kampanyasında bulunan ve partinin ağır topları Şahin Mengü,Ufuk Özkan,Erdoğan Yetenç ve bazı eski İl Başkanlarının destek verdiği kampanyada ilk istifa bugün geldi.
Erdinç Yavaşlı ve MHP’den Meclise girdikten hemen sonra bağımsız olarak Belediye Meclisinde görev alan FATMA TUNÇKAN,ÖMER BİNGÖL’ün kontenjandan aday gösterileceği söylentilerine tepkisiz kalamayan Gürsel KARAKOÇ CHP’den istifa etti.

 

İki sayfalık istifa dilekçesini CHP Yunusemre teşkilatına veren Karakoç şu açıklamalarda bulundu;

Yerel seçim çalışmalarının hızlandığı  bu günlerde  AKP iktidarının her gün yeni yeni yolsuzluk ve rüşvet haberlerinin çıktığı  ne hikmetse yıllardır birlikte ülkeyi yönetenlerinin  bir birlerine söylenmeyecek şekilde hakaretlerin uçuştuğu günümüzde.CHP TABANINI VE MANİSA HALKININ  4 gözle beklediği belediye başkanlıkları için sn millet vekilimiz ÖZGÜR ÖZELİN  tek amacının olduğu bununda ne olursa olsun Muradiye belde başkanı Erdinç yavaşlıyı büyük şehir kontenjanına yerleştirmek olduğu 08/02/2014 teki belediye meclis  aday önseçiminde belli olmuştur.

Şayet çok bulunmaz bir partiliyse seçime girerek örgütün iradesini görmüş olurdu. buna dahi cesareti olmayan özgür özelin sn genel başkanımız kemal kılıçdaroğlunu ve merkezi o kadar yanıltmış ki çok başarılı diye lanse etmiş ve Manisa direksiyonunu kendisine teslim etmiştir. Sn genel başkan biliyor olsaydı kendi seçim bölgesi olan Muradiye organize sanayı bölgesinde 8000 ile 10000 kişinin çalıştığı bölgede insanlara verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmediğini yol yapacağım deyip topladığı milyonlarla yol yapmadığını otobus servisi koymadığını insanların ihtiyacı olan  gereksinmelerinin yerine getirilmediğini.seçildiği günden itibaren  kendi parti il başkanına ilçe başkanına hakaretler eden bana ve aileme hakaret mesajları atıp mahkemede 90 gün ceza alan  Erdinç yavaşlıya partili olanların da  dahil olmak üzere kendisine oy vermeyeceğini.genel merkezden gelen genelgede seçime girecekler tek rakamlarda kontenjanların ise çift rakamlarda olmasına rağmen sadece kendisini garanti altına aldırmak için bu genelgeyi 2. Kez  sadece Manisa şehzade ve yunus emre için değiştirip tek rakamları kontenjana girmesi için çalışmiş  örgütün ve aday adayların buna karşı olmasına rağmen dediği olmuştur. Bu kendisinin savunduğu demokrasıdir çünkü kendisi kontenjandan seçildiği için seçime hiç girmediğinden dolayı örgütüne güvenmemenin sonuçu tek sıraya Erdinç yavaşlıyı koyarsa Manisa büyük şehri kazanmak diye derdinin olmadığı tek derdinin adamını 1. Sıraya koydurarak seçime giren ve örgütün doğru iradesine en büyük saygızlıktır.

Sözde MHP ye kayan CHP seçmeninin oyunu olmaya çalışacağım diye  mhp den meclis üyesi seçilen  daha sonra   yerel gazetelerde va manisadaki sağır sultanların bile bildiği ömer Bingöl VE Fatma tunçkanın hangi gerekçelerle  partilerinden ayrıldığını  ve bu teklifleri red eden  mevcut belediye başkanı Cengiz Ergün tavrı nedeniyle partilerinden istifa ederek bağımsız olmuştur.ve kendilerine belediye meclis üyeliği kontenjandan söz verildiği söylenmekte .şayet bu gerçekleşir meclis üyelik listelerine yer alırlarsa bunları bilen hiç kimse oy vermeyecektir. Bu israrda seçimi kazanma şansı çok yüksek olan CHP PARTİMİZE seçimi kaybettirecektir.

sn genel başkan biseydi yeni oluşan yunus emre ilçesi için CHP ilçe binası kiralamada mimar Sinan bulvarında bulunan yer için dükkan sahibinin chp ye kıraya veririm ama millet vekili özgür özel kefil olursa  bu açıklamayla kendisine iletidiğinde kefil olamayacağını belirtmesinden sonra  tutulamamıştır daha sonra  arkadaşlar kendi mevcut yer kiralanmıştır.

Herkese tüm açıklığıyla soruyorum partı binasının kiralamasına kefil olmayan  millet vekiline Manisa direksiyonunu yine verirmiydi.sn millet vekilinin kaybedeceği hiçbir şey yok mecliste yarım bıraktığı 130 küsürlük konuşmaya devam edecektir .onun tek amacı 1. Sıra söz verdiği Erdinç yavaşlıyı meclise taşımak .2015 genel seçimde kendine parti tabanı oluşturmaktır. Ön seçime girerek örgüt iradesine güvenen tüm arkadaşları kutluyorum.keşke 1. Sıraya taşıdıgı adayda girseydı amacının bu olmadığı anlaşılmasaydı.sn özgür özer kontenjandan gelme hakını keşke iyi gerçekleştirse de ben yanılmış olmamı çok isterim.  Meclis aday listelerinin verilmesine 1 hafta var bu önerileri dikkata kim almasa tüm sorumluluğu da üstlenmiş sayılır.

Bu nedenle CHP  nin  yeni oluşan iki ilçesiyle beraber 18 ilçenin aday adaylarının bunları bilmesini ve halkın CHP  ye olan umutlarını boşa çıkarmasınlar. Kontenjan listelerini oluştururken çok dikkatli ve uyum içinde listede oy kaybettirecek olumsuzluğu olan hiç kimseye müsaade etmeyecekleri olan inancım tamdır.

Parti tabanında bunları dile getiren onlarca partili olmasına ve söylemelerine rağmen gerçekleştirse bunun bedelini 01/04/2014 sabahi hangi gerekçelerle açıklar doğrusu merak ediyorum.

Ben söz veren verdiği sözü en iyi şekilde yapmaya çalışan  bir yunus emre ilçesi Güzelyurt mah delegesi olarak parti kademelerinde her seferinde görev almam istendi bende gerekçelerimi söyleyip .her zaman partim için çalıştığımı ve 08/02/2014  meclis üyeliği seçimine giderek oyumuda kullandım. Sn özgür beyin bu tavırlarını bilen yunus emre üyeleride 1. Sira kontenjanı nedeniyle sandığa yeteli ilgiyi göstermedi. Üye sayısı 2532 oy kullanan 1049 buda %42 oranına karşılık buluyor.

Seçim. güvendiğin. Kafasının arkasında cinlikleri olmayan partısın maddı ve manevi desteği .heyecanı yaratacak adayla alınır.DOĞALDIR BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ kontenjanla kendi ekibini kurması kadar. ancak bu ekip listesini yaparken sıvıl toplum kuruluşlarından herkes tarafında saygı görecek partiye oy kazandıracak adaylar olmalı. Hiçbir zaman pazarlıkları kabul görmeyen ömer Bingöl Fatma tunçkan olmamalı. Hiçbir şekilde partı teşkilatına hakaret  eden belde teşkilat levhasını indirilmesine neden olan. Hastanede tedavı gören bir insanın bile söylemeyecek hakaretleri yapıp 2. Sırayı dahil beğenmeyip kendi için pazarlık yapıp genel merkez genelgesini değiştirip  seçilmişleri. İradeyi 2. Sıraya koyan bir anlayışı sn genel merkez bilse acabe direksiyonu sn özgür özele verirmiydi.bunları normal karşıladığına göre aynı hakaretı kabul görüyor diye düşünüyorum.

 

Bu  yanlış kararlardan  dolayı kalan sürede olumsuzluklara  neden olmamak için 10/02/2014 tarihinde parti üyeleiğmden istifa ederk   yaşamımın bundan sonraki kısmında hep ilke edindiğim halka yalan söylemek suçtur şiariyla    halkımın mutluluğu emek ve emekçiden yana tavır koyan  gezi ruhunun filizlendiği SOL CEPHEDE SÜRDÜRECEĞİM.herkese başarılar diler saygılar sunarım

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.