MANİSA BASINI CHP’Yİ PROTESTO ETTİ

14 Ocak 2014 Salı, 17:46

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Manisa mitinginde basına yer ayrılmaması sonucu çıkan olaylar nedeniyle Manisalı gazeteciler fotoğraf makinelerini CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan’ın masasına bıraktı.
Geçen hafta sonu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılan mitingde basın mensuplarına yer ayrılmamış, basın mensuplarının ısrarlarına rağmen CHP’li yöneticilerden bir sonuç alınamamıştı. CHP Manisa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına katılan Manisalı basın mensupları yaşanan olaylar nedeniyle tepkilerini göstermek için CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan’ın masasına fotoğraf makinelerini bıraktı.
CHP Manisa İl Başkanı Kaplan da, fotoğraf makinelerinin masaya bırakılmasının ardından bir açıklama yaptı. Basın için bir platform oluşturduklarını anlatan Kaplan, şöyle konuştu: “Buna rağmen çok doğal olarak daha yakın mesafede çalışma arzuları ile orada protokol olarak ayrılan bölümde bizim de inisiyatifimiz dışında İzmir Gençlik Kolları’ndaki arkadaşlarımızın gelip yerleşmiş olmaları sizin çalışmalarınızı önemli ölçüde engelledi. Ama biliyorum ki arkadaşlarımız sizlerin çalışmalarıyla ilgili konuda öyle bir ortamın yaratılması konusunda çaba ve gayret göstermiş olmalarına rağmen başaramadıklarını biliyorum. Bu nedenle CHP olarak yaşanan bu sıkıntı nedeniyle hepinizden özür diliyorum.”
Basın mensupları, mitingde yer alan CHP’li yöneticilerin kendilerine yönelik hal ve hareketlerinden rahatsızlık duyduklarını iletti. Bunun üzerine Kaplan, şunları söyledi: “Biz, diğer Genel Başkan Yardımcısı ve diğer arkadaşlarımızın olduğu her platformda gazeteci arkadaşlarımızın rahat çalışması için olabildiğince koşul oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim de beklemediğimiz protokol alanı olarak ayırdığımız yere İzmir Bölgesi’nden aday olan arkadaşlarımız dahil olmak üzere Gençlik Kolları’nın bu alanda konuşlanmış olması, size ayrılmamış olmasına rağmen her koşulda size imkan yaratabileceğimiz bir alanı bizim insiyatifimiz dışında olumsuz bir noktaya doğru taşıdı. Konuyu bilmediğim halde bir kaç arkadaş bana bir şeyler izah etmeye çalıştı. O süreç içerisinde ne olduğunu bilmediğim için müdahil olamadım.”
Basın mensuplarının protestosunun ardından Kaplan, geçen hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla düzenlenen mitingle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kaplan, belediye başkan adaylarını belirlerken uygulanan eğilim yoklamasına Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenmesi için de aynı yöntemin kullanılacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.