MANİSA AK PARTİ’DE ŞOK EDEN İSTİFA!

11 Ağustos 2015 Salı, 17:20

AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kan kaybetmeye devam ediyor. Orkun Şıktaşlı ile beraber AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cihan Sarı da partiden istifa etti. Cihan Sarı bugünkü toplantıya bağımsız belediye meclis üyesi sıfatıyla katılacak.

Manisa AK Parti gündeme bomba gibi düşen bir istifa haberiyle adeta sarsıldı. Salihlili AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cihan Sarı, partisinden istifa ederek bağımsızlar safına geçti.

Siyasi deneyimi ve ağır kariyeri ile büyük dikkat çeken Cihan Sarı, istifa gerekçesine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Sarı’nın yakın çevresine Büyükşehir Meclisi’nde partili yöneticileri çok uyardığı, bu uyarıların dikkate alınmadığını söylediği öğrenildi.

Cihan Sarı’nın istifasıyla AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki sandalye sayısı 45’e düştü. Böylelikle meclisteki bağımsız üye sayısı Orkun Şıktaşlı ve Cihan Sarı ile birlikte 2’ye çıktı. Yeni meclis aritmetiğine göre, AK Parti büyükşehir meclisindeki oy çoğunluğunu bir farkla koruyor.

CİHAN SARI KİMDİR?

1972 Salihli doğumlu. Evli ve iki çocuk babası. İlkokul ve lise tahsilini Salili’de yaptı. Yabancı dil eğitimini İngiltere’de Regents College da aldı.

Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Amerika’da Georgia Southern Üniversitesi’nde ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı.

İş hayatına Salihli’de aile şirketinde yönetici olarak başladı. Halen akaryakıt istasyonu işletmeciliği, tarımsal üretim ve müteahhitlik yapmakta.

2005 – 2009 yılları arasında, Manisa ve Salihli’de çok sevilen başarılı işadamı Talat Zurnacı’nın Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlığı döneminde başkan yardımcılığı yaptı.

Ayrıca Adalet Bakanlığı denetimde serbestlik üyeliği yaptı.

Cihan Sarı 2009 – 2014 yılları arasında ise AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, İl Encümen Üyeliği, Salihli Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliği, Salihli Devlet Hastanesi Hasta Hakları kurul üyeliği, İnsan Hakları kurul üyeliği görevlerinde bulundu.

2014 – 2019 yılları için AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi ve Salihli Belediye Meclis üyeliğine seçildi.

AK Parti’den ayrılarak yoluna bağımsız meclis üyesi olarak devam etmeyi seçen Cihan Sarı, Manisa Meclis Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Örgütleri Komisyonu Başkanı idi. Ayrıca AB İlişkileri Komisyon üyesi idi. Cihan Sarı istifa etmekle doğal olarak bu görevlerinden de ayrılmış oldu.

salihliye_yatirim_atagi_h7897

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir