MANİSA AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA POLİS ADAY!

28 Aralık 2014 Pazar, 13:57

Ocak ayı sonunda yapılacak olan AK Parti Manisa İl Kongresi öncesi il başkanlığı için adaylar netleşmeye başladı. Eski emniyet mensubu ve Manisa İmam Hatip mezunu Adil İşbay, Manisa Öğretmenevi’nde büyük bir katılımın sağlandığı birlik ve beraberlik toplantısında AK Parti Manisa İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. İşbay adaylık konuşmasında özellikle paralel yapı ile mücadeleye değinerek safını ve bu konudaki tavrını en net şekilde ortaya koyduğunu belirtti.

Haber MERKEZİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı 31 Ocak 2015 günü yapılacak olan AK Parti Manisa İl Kongresi öncesinde il başkanlığı için aday olacak isimler netleşmeye başladı. Manisa İmam Hatip mezunu ve uzun yıllar emniyet mensubu olarak görev yapan Adil İşbay, kongreye bir ay kala adaylığını açıkladı. Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya İşbay’a destek veren yaklaşık 500 kişi katıldı. 

Sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık tekrarladığı “Uzun İnce Bir Yoldayım Gidiyorum Gündüz Gece” sözü ile başlayan Adil İşbay, çıkmış olduğu yolun Fatihlerin, Selimlerin, Yavuzların, Aldulhamit Han’ın merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve son olarak Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan’ın yolu olduğunu söyledi.

 

Yaklaşık bir buçuk yıldan beri çeşitli görüşmeler yaptığını ve Manisa Milletvekilleri ile yaptığı istişareler sonucu il başkanlığı görevine talip olduğunu söyleyen İşbay,”Bilindiği gibi 2009 seçimlerinde AK Parti Manisa’da belediyeyi kaybetti. Son yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığını da kaybetti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülke genelinde zafere ulaşsak da Manisa’da geride kaldık. Bizim amacımız AK Parti’nin bayrağını Manisa’da Spil’in tepesine dikmektir. Bu amaçla yola çıktık. AK Parti’nin Manisa’daki birlik ve beraberliğini bir üst seviyeye yükseltmek amacındayız. Yol arkadaşlarım bu zamana kadar beni yalnız bırakmadı. İmam Hatipli kardeşlerim hep yanımda oldu. Davaya sahip çıkmanın şuuruyla harekete geçtik ve Allah’ın izniyle başarıya ulaşacağız. En çok güvendiğimiz noktamız ilmimiz, bilgimiz, deneyimimizdir. Bireysel hareket etmedik. Birlik olarak çalıştık ve çalışacağız. Biz Manisa’nın evladıyız. Bürokrasinin içinde uzun zaman yöneticilik yaptım. Devleti temsil noktasında hiçbir harama bulaşmadım. Gayri meşru hiçbir ilişkim olmadı. Ne paralel ne dikey. Paralel yapıya karşı bulunduğum kurum içerisinde safımı en net ortaya koyanlardan biriyim. Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla devletimizle ve milletimizle paralelle en etkin mücadeleyi yaptım. Allah izin verirse bundan sonra bize ne görev verilirse paralelle mücadelemiz devam edecek. Zamanla göreceksiniz ki bu konuda Adil İşbay farkını göreceksiniz.”dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir