KULA’DA CENGİZ ERGÜN’E BÜYÜK İLGİ

08 Şubat 2014 Cumartesi, 15:45

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, MHP Kula İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılmak üzere ilçeyi ziyaret etti. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı aday tanıtım töreninde büyük bir coşku ve heyecanla Cengiz Ergün’ü karşılayan Kulalılar, Ergün’ü bağrına bastı. Kulalılara Kula Spor Salonu’ndan seslenen Ergün, belediyeciliğin kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını, Manisalıları mutlu edecek projelerle, sosyal belediyecilik anlayışıyla bunun en güzel örneğini sergilediklerini söyledi.

MHP Kula İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısı, Kula Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Kula İlçe Başkanı İbrahim Kilimci, Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuçcuoğlu ve çok sayıda Kulalı katıldı. Seçim otobüsünden ilçe merkezini gezip vatandaşları selamlayan Cengiz Ergün’e Kulalılar büyük ilgi gösterdi. Esnaflar işyerlerinin önlerine çıkarak Ergün’ün selamına karşılık verdi.

 

Ergün Kula’da krallar gibi karşılandı

 

Daha sonra toplantının yapılacağı Kula Kapalı Spor Salonu’na geçildi. Ergün’ü salon önünde çok büyük bir kalabalık karşıladı. Otobüsten inmesiyle birlikte alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde karşılanan Ergün, salona izdiham nedeniyle güçlükle ulaşabildi. Salona girmesiyle birlikte coşkuyu katlayan Ergün, salondaki Kulalıları selamladı. Coşkunun bir an bile eksilmediği salonda, aday tanıtım toplantısı saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından toplantının açılış konuşmasını MHP Kula İlçe Başkanı İbrahim Kilimci yaptı.

 

Tek amacımız Kula’ya en iyi hizmeti vermek

 

Kilimci’nin ardından MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay söz aldı. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyen tüm vatandaşları Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında buluşmaya davet eden Akçay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin selamlarını getirdiğini söyledi. Daha sonra Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun kürsüye davet edildi. Yoğun tezahüratlarla

kürsüye gelen Tosun, belediye başkanlığının sorumluluğu yüksek bir görev olduğunu belirterek, bu sorumluluğu kendisine layık gören Kulalılara en iyi hizmet vermenin tek amaçları olduğunu ifade etti.

 

En güzel gecelerimden birini yaşıyorum

 

Son olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün kürsüye davet edildi. ‘Kula seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla kürsüye gelen Ergün, Kula’nın tarihi bir gün yaşadığını belirterek, “Kula’ya helal olsun. En güzel gecelerimden birini yaşıyorum” diyerek duygularını dile getirdi. Büyük borç içinde buldukları Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 1 Nisan 2009 yılını takip eden hafta içerisinde elektriklerin kesildiğini, İller Bankası gelirlerine el konulduğunu, icra takibine tutulduğunu hatırlatan Ergün, 96 milyon TL borç, 65 milyon TL geliri olan Manisa Belediyesi’ni 2013 yılı itibariyle borçsuz ve 195 milyon 200 bin TL gelire ulaştırdıklarını ifade etti.

 

Ne mutlu Türküm diyene

 

Yaklaşık 15 aylık süre içerisinde Manisa Belediyesi’ni borç batağından kurtarıp, kentteki 57 mahallenin tamamında yenileme çalışmaları başlattıklarını, okul, cami ve tarihi eserler ile kamu kurumlarının yenilemelerinin yapıldığını dile getiren Ergün, bunların ardından Manisa’da 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Yaklaşık bin öğrencinin eğitim aldığı Atatürk Gençlik Merkezi, modern Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu gibi projeleri anlatan Ergün, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nun manevi açıdan kendisi için önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu eseri Manisa’ya geldiğinizde mutlaka gezin. T.C’lerin kaldırıldığı, Andımız’ın yok edildiği bir ortama inat ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyoruz ve bu eserleri gelecek nesillerimize geçmişlerini iyi bilsinler diye kazandırıyoruz” dedi.

 

Alnımız ak bir şekilde karşınızdayız

 

Manisa’nın ortaya konulan hizmetlerle yaşayan bir şehir haline geldiğini de sözlerine ekleyen Ergün, vatandaşların mutluluğunu sağlayacak hizmetlerin ortaya konulmasının önemine dikkat çekti, belediyeciliğin kaldırım yapmaktan ibaret olmadığına vurgu yaptı. Vatandaşlara şeffaf, hesap verebilir, dürüst bir anlayışla hizmet götürdüklerini belirten Ergün, “Bugün de sizlerin karşısına alnımız ak bir şekilde çıkabiliyoruz. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Ergün Tosun için destek istedi

 

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mevcut bütçe imkanlarıyla ilçe, belde ve köylere 35 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını da hatırlatan Ergün, Şehzadeler ve Yunus Emre ilçelerine bağlı köylerin çöp toplama hizmetlerine başlanıldığını da sözlerine ekledi. Büyükşehirin mevcut bütçenin 5 katı oranında bir bütçeyi getireceğinin altını çizen Ergün, “Bu nedenle elinizi vicdanınıza koyarak oy vermeniz lazım. 4 tane oy kullanacaksınız. Benim sizlerden isteğim Hüseyin Tosun başkanımızı burada belediye başkanı olarak seçmeniz. Bunun sözünü istiyorum. Ayrıca belediye meclisine de 3 tane üye göndereceksiniz. Sizden 3 meclis üyesini de istiyorum” dedi.

 

Tanrıverdi’nin kulakları memleketinde çınlatıldı

 

Hüseyin Tanrıverdi’ye memleketi Kula’dan göndermelerde de bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, çöp konusunda Tanrıverdi’ye sorduğu soruların yanıtını hala alamadığını hatırlatarak, “15 gündür sorularım yanıt bekliyor. Bir firma ile oraya giderek ihaleye fesat karıştırmış olmuyor musun? Manisalıları ton başına ne kadar ücret ödemeye mahkum edeceksin? O firmanın kasasına ayda kaç trilyon akıtacaksın? Kula’dan sesleniyorum sana. Bunların cevabını ver. Sen cevap vermezsen halk sana en iyi cevabı sandıkta verecektir” dedi.

 

Manisa’da 2 yıldır Tıbbi Atık Bertaraf Tesisi olduğundan haberi yok

 

Tanrıverdi’nin Manisa’ya tıbbi atık tesisi yapma sözü verdiğini de hatırlatan Ergün, “Sayın Hüseyin Tanrıverdi’nin Manisa’dan haberi yok. 2 yıl önce bu tesisi biz Manisa’ya kazandırdık” dedi. Öte yandan Tanrıverdi’nin yine tam otomasyonlu otopark yapma sözü de verdiğini söyleyen Ergün, “3,5 yıl önce biz bunun çalışmasını başlattık. Yalnızca 6,5 milyon TL yeri almak bize mal oldu. Yer teslimi yapmak için gün sayıyoruz. Bundan da haberi yok. Siz gelirken biz gidiyorduk” dedi.

 

Bölge hastanesinde 3 aydır tek bir çivi bile çakılmadı

 

Manisa Belediyesi’nde göreve devraldıkları ilk zamanda şantiye binasının hastane yapılması için boşaltılmasının istendiğini hatırlatarak, “3 sene önce devrini yaptığımız alanda hala çalışma yapılamadı. Şimdi benim engel olduğum gibi komik propagandalar yapmaya çalışılıyor. Göstermelik temel attınız. 3 aydır orada bir çivi bile çakılmıyor. Hizmetin siyaseti olmaz. Biz de bu hizmetin yapılmasını istiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte vatandaşları selamladı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.