KÖYLERDE CEM ÇÖLLÜ RÜZGARI

05 Ocak 2014 Pazar, 02:39

Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Sancaklı Çeşmebaşı, Sancaklı Uzunçınar ve Sancaklı Kayadibi köylerini ziyaret etti. Köy halkıyla bir araya gelerek Manisa Belediyesi’nin geride kalan beş yılda ortaya koyduğu eşit hizmet belediyeciliğini hatırlatan Çöllü, Şehzadeler Belediyesi’nde de yapacağı çalışmaları anlattı; “Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğindeki ekip, eşit belediyecilik nasıl olur gösterdi, değişimi sağladı. Değişim bir ekip işidir ve ben o ekibin içerisinden şimdi Şehzadeler Belediyesi’nde hizmet için geldim” dedi. Çöllü ziyaretinde köy halkının ısrarları üzerine çizimi yeni tamamlanan modern kiraz toplama merkezinin görsellerini de paylaşarak müjde verdi.

Seçim gezilerine merkez, köy ve beldelerde devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, önceki akşam Sancaklı Çeşmebaşı, Sancaklı Kayadibi ve Sancaklı Uzunçınar halkıyla bir araya geldi. Çöllü’ye MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, MHP Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli, parti yöneticileri ve köy muhtarları Abdullah Kırıcı, Süleyman Yılmaz, Servet Coşkuner de eşlik etti. Köy kahvesinde kendisini dinlemeye gelen köy halkına seslenen Çöllü, Manisa Belediyesi’nin geride kalan beş yıllık hizmet serüveninden örnekler vererek Şehzadeler İlçesinde uygulayacağı belediyecilik anlayışından bahsetti. Çöllü şöyle dedi; “ Çoğunuzun bildiği gibi Manisa Belediyesi’nde beş yıl belediye başkan yardımcılığı ve fen işleri müdürlüğü görevlerinde bulundum. Yani Manisa’daki değişimin mimarı Sayın Cengiz Ergün’ün ekibinde yer aldım. Bu ekipte yer almak benim için her anlamda büyük önem teşkil etti. Hem Manisa’nın değişimine tanıklık ettim hemde sayın başkandan belediyecilik deneyimi adını önemli ayrıntıları öğrenme fırsatı buldum. Manisa Belediyesi’nde mali disiplinin ne kadar önemli olduğunu ve bir belediyede mali disiplin olmazsa yatırım yapılamayacağını yakından gördük. Beş yılda üzerimize bırakılan borç yükünü eritmenin yanı sıra önemli yatırımlara imza attık. Sadece benim başında bulunduğum müdürlükte şahsen 252 milyon TL’lik yatırıma imza attım. Manisa’ya gelenleriniz görmüştür, gelmeyenlerinize de seve seve eşlik ederim, yeni yapılan havaalanını andıran otogarı, dillere destan Alparslan Türkeş Kavşağını, Atatürk Gençlik Merkezi gibi önemli yatırımları gelip görmenizi isterim. Manisa’da ne yapıldı diyenlerin bu yatırımların bir kaçını gördüklerinde eğer içlerinde Allah korkusu da varsa Manisa’daki değişimi kabul edeceklerine inanıyorum. İşte bu yatırımların Manisa’ya kazanımını sağlayan Sayın Cengiz Ergün ve başında bulunduğu ekiptir ve ben bu ekipte bulunmaktan hep gurur duydum.”
BELEDİYECİLİĞİN TAKIM ÇALIŞMASI OLDUĞUNU GÖSTERDİK
Her fırsatta belediyeciliğin bir ekip işi olduğunu ve Manisa Belediyesi’nin son beş yılının Manisa tarihine altın harflerle yazıldığını söyleyen Cem Çöllü, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de yönetim anlayışının örnek alınacak nitelikte olduğunu da söyledi. Çöllü; “Belediyecilik bir ekip işidir. Biz bunun ne kadar doğru olduğunu gösterdik. Cengiz Ergün’ün belediyecilik anlayışı bugün birçok belediyeye örnek olmuştur. Özellikle mali disiplin ve iş takibi yeni kurulacak belediyelerde bizlerin de öncelikli uygulamaları arasında olacaktır. Biz ekip olarak bir rüyayı gerçekleştirdik ve Manisa’da iktidar muhalefet herkesin kabul ettiği değişimi sağladık. Değişim bir ekip işidir ve ben o ekibin içerisinden şimdi Şehzadeler Belediyesi’nde hizmet için geldim. Sizlerin takdiriyle inşallah Şehzadeler Belediyesi’nde de aynı hizmet anlayışını sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
ISRARLAR PROJE AÇIKLATTI
Konuşmasında yöre halkının sorunlarını ve isteklerini de dinleyen Cem Çöllü, Manisa Belediyesi’nin beş yıldır devam eden hizmetlerini anlattı, yapılan hizmetlerin daha fazlasının ve modern projelerin yöre halkının ortak kullanım alanlarında yapılacağının sözünü verdi, ısrarlı sorular üzerine çizimi tamamlanan modern kiraz toplama merkezinin görselini köy halkıyla paylaştı. Çöllü; “ Biz daha büyükşehir kanunu çıkmadan önce köy ve beldelerimize hizmet götürüyorduk. Benim yanıma gelip boş çıkan bir muhtar tanımıyorum. İmkanlarımız dahilinde mutlaka her köye, beldeye bir hizmetimiz olmuştur. Şimdi hizmetlerimizin artarak devam edeceğinin sözünü veriyoruz geçmişimizi teminat gösteriyoruz. Madem bu yöre için ne yapacağımı ısrarla soruyorsunuz ben şimdi çizimi bugün tamamlanan modern kiraz toplama merkezinin görselini paylaşacağım. Emin olun bunun gibi yöre halkının ve tarımın desteklendiği birçok projemiz hazır ve açıklanmayı bekliyor” dedi. Cem Çöllü konuşmasının sonunda üzerinde Şehzadeler yazan atkı ile köy kahvesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. MHP Şehzadeler İlçesi Kadın Kolları ekibi de köydeki evleri gezerek kadınlarla bir araya geldi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.