KILIÇDAROĞLU MANİSA MİTİNGİNDE UMDUĞUNU BULAMADI!

08 Mayıs 2015 Cuma, 18:03

 Manisa’da vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’da beklediği kalabalığı bulamadı.

TIKKKK

Seçim çalışmaları kapsamında mitinglerine devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda Manisalılara seslendi. Kemal Kılıçdaroğlu’nu az sayıda partilinin karşılaması şaşkınlık yarattı. Cumhuriyet Meydanı’nın orta kısmı dışında geriye kalan yerler dolmadı. Yereller seçimlerde partrisinin Manisa’da aldığı aldığı oy ile büyük şok yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu, 2. şokunu da bu mitingle yaşamış oldu.

CHP lideri 8 Haziran günü CHP iktidarında refahı tabana yayacaklarını ifade ederek “Biz güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz., İşsizliğin, yolsuzluğun olmadığı, çiftçinin, esnafın kazandığı, sanayicinin kazandığı bir Türkiye’yi kuracağız. Ben bunun mücadelesinin veriyorum. Bunun için çaba harcıyoruz. Refahı tabana yaymak istiyoruz.  Biz bugünkü  tabloyu değiştireceğiz. Rahmetli Ecevit’in dediği gibi ‘İnsanca hakça bir düzeni nasıl kuracağız?  dedi. 

Manisa’da 13 Mayıs tarihinde yaşanan Soma Maüden faciasını hatırlatan CHP Lideri, ” Biz madendeki taşeron uygulamasını kaldıracağız. Madenler zaten anayasa göre devletin. Maden çalışacaksa TKİ öncülüğünde çalışacak. İşçi güvenle yer altına inecek. O da huzur içinde çalışacak. Ben tüm bunları yapacağım. Soma meraklanmasın. Senin sorunlarını çözmek benim boynumun borcudur.  Somadaki işçilere sesleniyorum. 7 Haziran’da Soma’yı da takip edeceğim. Sizin hakkınızı sonuna kadar savunduk. CHP bu ülkede ezilenlerin hakkını sonuna kadar savundu ve savunacak.  Ben sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Bu sürede işsizlikle mücadele edeceğim.  17 milyon yoksulun hakkını arayacağım.  Ben bu ülkenin mali yapısını en iyi bilen 10 kişiden birisiyim. bu konuda hiç mütevazi değilim. 27,5 yılımı bu devlete verdim çalıştım. Bayrağım insanım için çalıştım. Bu manzara bizim hak ettiğimiz bir manzara değil” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.