KILIÇDAROĞLU 11 OCAK’TA MANİSA’DA

26 Aralık 2013 Perşembe, 17:15

Adaylığının netleşmesinin hemen ertesinde CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından seçime yönelik detayların görüşüldüğü bir dizi toplantı ve çalışma için Ankara’ya çağrıldı.
Kılıçdaroğlu Manisa’ya Geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları ile bir araya gelen Özgür Özel, Manisa’da yürütülecek seçim sürecini ve kampanyayı konuştu. Toplantıda Manisa’da yapılacak büyük bir mitingle 17 ilçenin ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tanıtılması planlandı. Buna göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 11 Ocak 2013 Cumartesi günü Manisa’da olacak ve Manisa’da seçim startını bizzat verecek.
CHP Manisa’da Oldukça İddialı
birçok televizyon kanalı ve gazetede yerel seçimlerde Manisa’ya özel bir önem verdiğinin altını çizen CHP Lideri Kılıçdaroğlu toplantıda, CHP’nin Manisa’da çok güçlü bir aday ile seçimlere ortak olduğunu ve bu kapsamda Genel Merkez’in kampanya sürecinde Manisa’ya özel çalışmalar hazırladığını da ifade etti.
Kılıçdaroğlu Manisa seçimleri ile ilgili değerlendirmesinde;
“İl genelinde 965 bin seçmenin olduğu son seçimde, AKP’nin 400 bin, CHP’nin 260 bin, MHP’nin 140 bin oyunun olduğu bir tablonun üzerine yaptırdığımız tüm anketlerde AKP’de gerileme, CHP’de bariz bir ilerleme görülüyor. Seçimin AKP ile CHP arasında geçeceği bir süreçte Büyükşehir’i AKP’ye vermek istemeyen tüm Manisalıların birleşmesi gereken tek adresin CHP olduğunu, bunun dışındaki tercihlerin doğrudan AKP’nin işine yarayacağını Manisalılara çok iyi anlatmalıyız. Bu yüzden aday tanıtımını miting şeklinde yapıp, bu konudaki hassasiyetimi Manisalılara bizzat anlatacağım ” dedi.
Şölen Gibi Bir Miting Olacak
Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise;
“ Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile adaylığımın netleşmesinin ardından Ankara’da bir araya geldik ve seçim stratejimizi konuştuk. Aynı zamanda daha önceden de ifade ettiğim gibi, Genel Başkanımızın da önemli seçim duraklarından biri olarak belirlediği Manisa programının tarihini netleştirdik. 11 Ocak Cumartesi günü Sayın Kılıçdaroğlu Manisalılarımız ile bir araya gelecek ve Manisa’mızda CHP şölen gibi bir miting yapacak. 17 ilçe adayımızın ve Büyükşehir adayımızın tek tek tanıtılacağı mitingimiz ile Manisa’da seçim startımızı vermiş olacağız. Ayrıca, gerçekleştirdiğimiz toplantıda Genel Başkanımız ile bilimsel veriler ve anketler üzerinden de değerlendirmelerde bulunduk. Özellikle Buna göre oldukça önemli hususlardan birisinin de şu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim; şu anda Manisa Merkezde 3 parti, ilçelerde ise CHP ile AKP yarışıyor. Özellikle son 1 haftadır yaşadığımız önemli süreç ile birlikte AKP genelde iyiden iyiye güç kaybetmiş durumda. Biliyoruz ki bu sefer Manisa Türkiye’deki seçim atmosferini de, seçimin rengini de değiştirecek önemli illerimizden birisi olacak. Biz hazırız ve Genel Başkanımıza da sözümüzü verdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Manisa’daki seçime oldukça iddialı ve hızlı bir giriş yapıyoruz. Çok yakın zamanda da bunu tüm halkımız takdir edecektir. ” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir