İYİ Partili Çelik: ‘Saray bekçisi değil Atatürk milliyetçisiyiz!’

11 Aralık 2020 Cuma, 16:34

MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten’in dün yapmış olduğu açıklamaya, İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik’ten yanıt geldi. Yaptığı açıklamada İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ı eleştiren Özten’e cevap veren Başkan Çelik, siyasi çizgilerini hiçbir zaman bozmadıklarını söyledi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın MHP Grup başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay hakkında yaptığı paylaşım MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten’in açıklama yapmasına sebep oldu. Akçay’ın 8 Kasım 2020’de Twitter üzerinden muhalefet liderlerini aşağılayıcı karikatür paylaşımına Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz aynı gün cevap vermişti. Geçtiğimiz gün benzer bir paylaşım yapan Eryılmaz’a yönelik MHP’li Özten açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Millet İttifakını ve İYİ Parti Manisa il Başkanı’nı eleştiren Özten, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP’nin anayasa hazırladığını iddia etti.

‘SİZ SİYASETEN KIBLENİZİ ŞAŞIRMIŞ OLABİLİRSİZ AMA BİZİM KIBLEMİZ HALA AYNI’
Yaptığı açıklamada MHP’nin siyasi anlayışının değiştiğini vurgulayan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik: “Erkan Akçay’ın paylaşımlarını izleyeceğimizi, takipçisi olacağımızı söylemiştik. Dediğimizi yaptık ve izledik. Muhalefet liderlerine karşı yapılmış bu terbiyesiz yaklaşımın sonucunu hep beraber görüyoruz. 8 Kasım 2020’de yapılan bu çirkin paylaşıma, il başkanımız Sayın Hasan Eryılmaz aynı günde cevap vermiştir. Bu zatın 2011’deki, 2015’te tükürdüklerini, nasıl yaladıklarını yüzüne vurmakla mükellefiz. Siz siyaseten kıblenizi şaşırmış olabilirsiniz ama bizim kıblemiz hala aynı. 2011’de ne diyorsak, hala aynılarını söylüyoruz. Tutturmuşlar bir İP diye. Anlamamakta ısrar ettiğinizin farkındayız ama İYİ Parti’nin adı İP değil, İYİ Parti’dir. ” dedi.

‘SARAY BEKÇİSİ DEĞİL ATATÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ’
Başkan Özten konuşmasının devamında: “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediklerine değinen Başkan Çelik: “Amerikan mandacılığını biz bilmeyiz ama Amerikan mandasını isteyenleri de iyi tanırız. Atatürk milliyetçiliği düşmanı olan siyasi geleneklerin yanında durmayız. Bizim milliyetçiliğimiz saray bekçiliği değil, Atatürk milliyetçiliğidir. Siz bu sözlerinizi Habur’da teröristlere karşılama töreni düzenleyen Erdoğan’a söyleyin. Siz bu sözlerinizi ‘Ahmet Türk tutuksuz yargılanmalı’ diyen Bahçeli’ye söyleyin. MHP ilçe başkanı olarak AKP genel başkanını ne kadar savunduğunuzu görüyoruz. Peki grup başkanvekiliniz Sayın Erkan Akçay’ın “Erdoğan yakasını ABD ve PKK’ya kaptırmıştır, sanal kokpite binmiş ülkeyi idare ettiğini zannediyor, başbaşkan değil BAŞZÜBÜK!!” sözlerine ne yorum yapacaksınız? Dünya üzerinde milyonlarca Türk’ün yabancı devletlerde vatandaşlığı bulunuyor. Siz Almanya’daki, Irak’taki, ABD’deki, Belçika’daki, Fransa’daki kardeşlerlerimize, akrabalarımıza ne demek istiyorsunuz? Hain mi demek istiyorsunuz? Biliniz ki oradaki vatandaşlarımız sizin saray milliyetçiliğiniz değil, gerçek Atatürk milliyetçiliğini benimsemiş insanlardır. Siz bunlarla uğraşacağınıza millete verdiğiniz sözü tutun. Esnafın, memurun, EYT’nin sorunaları için uğraşın. Siyaseten bir faydanız olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir