İYİ Partili Akan: “SEÇİMLER BİZLERİ AYIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN UNSURLARDIR”

20 Ocak 2020 Pazartesi, 23:33

İYİ Parti’de mahalle delegesi seçimleri başladı. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı’nın ilçe kongresi öncesi delege seçimleri rekor bir katılımla yapıldı. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, “Bugün partimizde bir demokrasi şölenine imza attık” dedi.
İYİ Parti Manisa’da İl ve İlçe Başkanlıkları kongresi öncesi delege seçimleri başladı. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı’nın mahalle delege seçimleri, rekor bir katılımla tamamlandı.
87 mahalleden 400 delegenin belirlendiği seçimlere 389 üye katılım gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan seçimler, saat 17:00’da son buldu.
Sandıkların kapanmasının ardından sayıma başlandı. Gözlemcilerle birlikte yapılan sayımlarda mahalle delegesi seçilenler belirlendi.
Mart ayı içerisinde yapılması planlanan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı’nın kongresinin ardından seçilen 93 delege, İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın olağan seçimlerinde oy kullanacak.
“SEÇİMLER BİZLERİ AYIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN UNSURLARDIR”
Mahalle delegeliği seçimlerinin sona ermesinin ardından İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan açıklama yaptı. Akan, “Bugün partimizde büyük bir demokrasi şöleni düzenledik. Manisa’da rekor katılımla ilçe binamızda mahalle delegeliği seçimlerimizi yaptık. Öncelikle delege seçilen tüm partililerimizi tebrik ediyorum. Seçimler bizleri ayıran değil birleştiren unsurlardır. Demokrasinin temeli olan seçimlerimizi en doğru şekilde tamamladık. Gösterdikleri ilgiden dolayı tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Mart ayı içerisinde yapacağımız İlçe Başkanlığı kongremizle birlikte partimizdeki demokratik anlayışı bir kez daha taçlandıracağız. Hep birlikte Yunusemre’yi, Manisa’yı daha İYİ yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir