İYİ Partili Akan, gazeteci Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtladı

26 Aralık 2020 Cumartesi, 15:28

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’in sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınına konuk oldu. İki tarafında birbirine soru yönelttiği canlı yayında hem gündem değerlendirildi, hem de Millet İttifakı ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

Pandemi koşulları sebebiyle son günlerde bir çok siyasinin tercih ettiği sosyal medya canlı yayınlarının bir yenisi dün akşam Gazeteci Deniz Zeyrek ve İYİ Partili Akan arasında gerçekleşti. Canlı yayında Gazeteci Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Akan, “Sizin gibi duayen bir gazeteci ile röportaj yapmaktan duyduğum memnuniyeti dile getiriyor teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TEŞKİLATIMIZ

Deniz Zeyrek’in “İYİ Parti ilk kurulduğunda herkeste bir tereddüt vardı. Ne zamandan beri kendinizi güçlü hissediyorsunuz?” şeklinde ki sorusunu yanıtlayan Akan; “Sizlerin Ankara’dan takip ettiği gibi, biz henüz üç yıllık bir siyasi partiyiz ancak teşkilatını çok hızlı kuran bir partiyiz. Yani yeni bir parti olmamıza rağmen teşkilatlarını kırk gün gibi kısa bir sürede 81 il de ve ilimizde teşkilatlanan bir partiyiz. Teşkilat Başkanımızın ve Genel Merkezimizin bunda etkisi çok büyük. Teşkilatlanmasını hızla tamamlayan bir siyasi partiden bahsetiyoruz. İYİ Parti’nin böyle bir avantajı var. Ben bir İlçe Başkanı olarak, Meclis Üyesi ve Grup Sözcülüğü görevlerini yürüten birisi olarak bu avantajı yaşadığımızı söyleyebilirim. Takdir edersiniz ki yeni kurulan siyasi partilerin aslında en sıkıntıya düştüğü konu budur. Teşkilatlanma konusu zor bir konudur” dedi.

YENİ NESİL SİYASETÇİYİM!

Gazeteci Deniz Zeyrek’in “yeni kurulan bir siyasi partide başkanlık yapmak Anadolu şehirlerinde zordur. Siz neler hissediyorsunuz?” şeklindeki sorusuna İYİ Partili Akan,” Ben insanların artık korkularını yendiğini düşünüyorum. Ben Manisa’da ticaretle uğraşan birisiyim ve sizinde belirttiğiniz gibi genç bir insanım. Gençlerin ve yeni nesil siyasetçilerin siyaset arenasında olmasını savunan bir insanım. Kendimde öyleyim. Bundan korkacak bir şey yok. Sosyal Medya’daki takipçilerime bakıyorum %90’ı Z kuşağı. Bu enterasan bir şey. Instagram üzerinden gençler bana mesaj atıyorlar. Biz burada toplandık Tufan ağabey sizde gelin diyorlar. Ben şunu yaratmaya çalışıyorum; başkanım değil, parti gömleği değil. Onların hepsini geçelim! Artık siyasilerin yeni nesil siyasetçi olması, genç olması lazım. Vatandaş kavgadan bıktı sayın Zeyrek. Ben tam ortadayım. Z kuşağını sahiplenip onların diliyle de konuşabiliyorum, onlarla da anlaşabiliyorum. Aynı zamanda siyasetin duayeni ağabeylerimiz, ablalarımız, başkanlarımızın tecrübelerinden de faydalanıyorum. Her iki jenerasyon arasında köprü kurabiliyorum. Bu çok önemli! Muhtemel bir 2023 seçiminde Türkiye’de ilk kez oy kullanacak 7 milyon genç var. Bu gençler şu an siyasete ilgi duymuyorlarsa bile önümüzde ki 3 sene içerisinde ilgi duymak ve oy kullanmak zorunda kalacaklar. Bunun bilincinde olan birisi olarak ben gençlere çok önem veriyorum. Kravatımı çıkartıp sokakta gençlerin arasında bulunuyorum. Bununda faydasını görüyorum” ifadelerini kullandı.

MİLLET İTTİFAKI DEVAM EDECEKTİR!

Gazeteci Deniz Zeyrek’in Manisa’da Millet İttifakı’nın nasıl gittiğini sorması üzerine açıklamalarda bulunan Akan, “Ankara’da Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki sıcak ilişki ve ortak payda da buluşmaları tabanda teşkilatlarda da çok olumlu bir etki yaratıyor. Biz Manisa’da CHP’li arkadaşlarımız ile ittifak olarak hiç bir problem yaşamıyoruz. Seçimlere beraber girdik. Bu ittifak başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Mersin gibi Büyükşehirlerin kazanılmasına sebep oldu. İttifakımızın devam edeceğine olan inancımız tamdır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.