İYİ Partili Akan: ” Atanamayan öğretmenlerin hakkını savunacağız”

24 Kasım 2020 Salı, 11:20

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bakanlar Kurulu tarafından kendisine verilen “Başöğretmen” ünvanını 24 Kasım 1928 tarihinde kabul etmesi nedeniyle her yıl bu günü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.

Kıymetli öğretmenlerimizin yaptıkları görevin kutsallığı ve değeri elbette yılda bir gün kutlanarak ya da hatırlanarak anlatılamayacak kadar büyüktür. Öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceğinin teminatı genç nesillerin yetişmesinde gösterdikleri fedakârlık ve azim her türlü takdiri hak etmektedir. Başöğretmen Atatürk’ün, “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür”  sözlerinden hareketle Türkiye’nin bilim ve akıl temelinde, çağdaş bir eğitim sistemine kavuşması için çok çalışmamız gerekmektedir. Biz bu noktada çok çaba sarf edeceğiz. Ülkemizin içinde olduğu eğitim sisteminin aksaklıklarından, öğretmenlerin sıkıntılarını dile getirmeden ve çözümler aramadan, yalnızca O’nların bu güzel günlerini anmak öyle inanıyorum ki yavan kalmaktadır. Biz, öğretmenlerimizin 24 Kasım’ı kutlayabilmeleri için atanamayan binlerce genç öğretmenimizin hakkının peşinde olacağız. Öğretmenlerimizin 3600 ek gösterge hakkında ısrarcı olacağız. ‘Fikri hür, vicdanı hür nesiller’ yetiştirmekle mükellef öğretmenlerimizin hürriyetini, sözleşme esaretinden kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. İşte o zaman 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü daha mutlu kutlayacağız.

Lideri de öğretmen olan bir Siyasi Parti’de görev yapmanın gurur ve mutluluğu ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, bu vatan uğruna Şehit olan tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir