İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu’ndan CHP’ye ültimatom: “Hiçbir partinin ihtiyaç duyulduğunda yedeği olmak için kurulmadık”

23 Eylül 2019 Pazartesi, 02:04

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, konuşmacı olarak katıldığı Manisa İl Gençlik Kolları’nın ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’nde, “Ne biz CHP’nin her dediğini beğenmek ve sahiplenmek durumundayız. Ne de CHP bizim her dediğimizi beğenmek ve kabul etmek zorunda. Biz ayrı bir partiyiz, onlar ayrı bir parti” diye konuştu.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, bir dizi ziyaretler için geldiği Manisa’da, il gençlik kolları başkanlığının düzenlediği ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’ programına konuşmacı olarak katıldı. Şehzadeler ilçesindeki Büyükşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

ERYILMAZ’DAN TEŞKİLATA UYARI

Mehter takımı ve halk oyunları gösterileri ardından konuşma yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, teşkilata uyarılarda bulundu. Eryılmaz, “İYİlik Hareketi’nin lideri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin liderliğinde kurulan İYİ Parti, Türkiye’nin ‘yükselen umudu’ olma yolunda kutlu yürüyüşüne devam ederken, son seçimlerdeki başarısıyla Türkiye siyasetinin alternatifi olma iddiasını ortaya koymuştur. Ülkemizin problemlerinden beslenen değil, problemleri çözen bir siyasi anlayışla, bugün, aziz Türk Milleti’nin teveccühünü kazanarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı emanete, emin adımlarla ve kararlılıkla sahip çıkıyoruz. Çıkmaya da devam edeceğiz. İYİ Parti, kardeşlik ve kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için kurulan partimizin içinde, her birimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. İYİ Parti olarak hiçbir zaman kişisel bir dava, kişisel bir mesele üzerinde durmamalıyız. Bizim davamız Manisa, davamız Türkiye olmalıdır. Bu makamlar benden öncekilere kalmadığı gibi, bana da, benden sonrakilere de kalmayacaktır. Manisa teşkilatı olarak bizlere düşen görev. Öncelikle kendi yaşadığımız ev, apartman, sokak, mahalle, belde ve kentte bu kardeşlik ve kucaklaşma duygusunu sağlamaktır. Önce bizler İYİ olmalıyız ki, Türkiye’miz de İYİ olsun. Dedikodu üretmek yerine, çalmadık kapı, sıkmadık el, girmedik gönül bırakmamalıyız. Elimizi değil, bedenimizi taşın altın altına koyarak Allah’tan korkan, kul hakkı yemeyen ve yedirmeyen, yaptığı her işin hesabının yarın sorulacağına inanan, hesap verme şuuruyla yaşayan bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olmalıyız. Tek gayemiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda Türkiye’mizi birlik ve beraberlik içinde modern bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olmalıdır” diye konuştu.

CHP’YE YÜKLENDİ

Eryılmaz’ın ardından söz alan İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağıralioğlu, konuşmasının büyük bir bölümünde ittifak ortakları CHP’ye yüklendi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Ağıralioğlu, “Biz kırmızı çizgileri olan bir siyasi partiyiz. Seçim meydanlarına çıktık. İftiralara uğradık. İftira atmaktan iyidir dedik. Dilimizi bozmadık. Zulme uğradık zulmetmekten iyidir dedik. PKK ile FETÖ ile ilişkilendirilerek onca münasebetsiz ithamın konusu olduk. Hiçbir şekilde üslubumuzu bozmadık. Biz çocuklarımızın bir tanesinin canında, kanında parmak izi olan bir alçağın bir teröristin, bir PKK’lın oyuyla değil Manisa belediyesini, değil İstanbul belediyesini, Türkiye’yi altın yapsınlar, versinler bize alırsak insan değiliz. CHP’de şimdi bir siyasi güç beraberliğimiz olduğu için o hukukun bize verdiği imkanları onların aleyhinde kullanmamayı imtina ediyoruz. Seçim dönemimde birbirimize verilmiş sözlerimiz var. Ama hiçbir söz Allah’a verdiğimiz sözden ve milletimiz için yapacaklarımıza verdiğimiz sözden daha kıymetli değildir. Hiçbir söz devletimizin yaşaması için kendi milletimize sadakat borcu sözümüzden daha kıymetli değildir” diye konuştu.

Ağıralioğlu, şöyle devam etti: “Dolayısıyla sözlerimizin merkezinde hepsi var. CHP’den arkadaşlar var. AK Parti’den arkadaşlar var. MHP’den arkadaşlar var. HDP’de siyaset yapanlara da söylüyoruz. Terör bu memlekette hak arama yöntemi değildir. Biz bu memlekette çocuklarımızın katillerinin, ya da onların katillerinin Türkiye’de yaşatmaya çalıştığı dehşet üzerinden siyasal olarak beslenenlerinin mecliste cüretkar cümlelerine tahammül edemeyiz. CHP’deki arkadaşlara beraberliğimizin mesuliyeti adına cümleler kuruyoruz. İttifak hukukuna helal gelsin, güç beraberliğimiz bozulsun dağılsın diye değil, beraberliğimizin siyasi koordinatları belli olsun diye söylüyoruz. Herkes kulaklarını açsın, CHP’deki arkadaşlarda açsın, Ak Parti’deki arkadaşlarda açsın. HDP’liler de dinlesinler. Biz bu yurdu sokakta bulmadık. Biz bu yurdu kimden ne pahasına, ne bedeller ödeyerek aldığımızı biliyoruz. Evinden çıkıp giderken Güneydoğu’da ve Doğu Anadolu’da çatışma bölgelerinin yoğun olduğu yerlerde. Her evinden çıkıp gittiğinde arkasından bir çift nazlı göz vardır. Acaba eşim akşam eve gelecek mi diye. Çocuklar vardır gözleri boncuk boncuk acaba babası son kez mi görüyorum endişesine kapılan. Bu hissiyatı bu dehşetle yaşamayan hiç kimse orada cümleleri demokrasi adına terör seviciliğine dönüştüremez. Allah bize 1000 sene ömür verse, çok azımız müstesnadır, birçoğumuz belki Şırnak’a, belki Tunceli’ye, belki Diyarbakır’a merak edip gitmeye biliriz. Çocuklar yetiştiriyor anneler, doktor ediyor, hakim ediyor, avukat ediyor. Yetiştirerek vatan evladı olsun diye o bölgelere gönderdiğimiz çocuklarımızı al bayraklar içerisinde ile bize teslim eden zillete ülke teslim edemeyiz biz” diye konuştu.

“CHP’YE KIZMAYALIM MI”

Hiçbir partinin ihtiyaç duyulduğunda yedeği olmak için kurulmadıklarını ifade eden Ağıralioğlu, “Biz şimdi Ak Parti’ye kızıyoruz, MHP’ye kızıyoruz, CHP’ye kızmayalım mı. CHP’ye diyelim ki yapma. Ak Parti’ye söylemiş olduklarımızı, herkese söylemiş olalım. Bu ülkede bir ve beraber olmamızın yolu demokrasi ise herkes kendisini hür olarak ifade edecekse tek şartımız var, terörü bir hak arama yöntemi olarak kimse göremez. Kimse ben seçildim diye devlete meydan okuyamaz. Kimse ben milletin oyuyla seçildim diye milletin meclisinde millete devletine ve devletin hükümetine parmakta sallayamaz. Milletin ordusuna hakaret edemez. Dolayısıyla siyasi koordinatlarımız içerisinde rekabet edeceğiz, itiraz edeceğiz, tenkit edeceğiz, tekliflerde bulunacağız ama kırmızı çizgilerimizi asla kaybetmeyeceğiz. Biz İyi Parti’yiz. Hiçbir partinin ihtiyaç duyulduğunda yedeği olmak için kurulmadık. Ne biz CHP’nin her dediğini beğenmek ve sahiplenmek durumundayız. Ne de CHP bizim her dediğimizi beğenmek ve kabul etmek zorunda. Biz ayrı bir partiyiz, onlar ayrı bir parti. Memleket hayrına gördüğümüz her zeminde ilkeli, ölçülü birlikteliklerden yanayız, yeter ki teröre bulaşılmasın” diye konuştu.

Programın sonunda Ağıralioğlu, davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Davetliler ile tek tek fotoğraf çekildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir