İŞTE ÖZGÜR ÖZEL’İN O AÇIKLAMALARI!

15 Haziran 2015 Pazartesi, 00:03

Milletvekili Özel, önümüzdeki dönemde bir koalisyon hükümeti kurulup, kurulmayacağı konusunda görüşlerini ifade etti. Özel, ” CHP’nin seçim beyannamesinin bir benzerini ortaya koymuş HDP ve MHP ile ikisiyle beraber veya bu ilkelerde birleşmiş olan biriyle iktidar olmak istiyoruz” dedi.

Özel, “Halkımızın bir çok beklentisi var. Bu beklentilerin gerçekleşmesi içinde CHP’nin hükümette bulunmasını istiyor. Ancak partimizle kurulacak bir iktidar ortağının AKP ile olmasından endişe ediyorlar. Çünkü CHP, AKP ile birlikte bir iktidarın parçası olduğunda en yaygın kanı özelikle ortadaki yolsuzlukların üstüne gidilemeyeceği ve geçmiş dönemdeki yolsuzluklarla ilgili CHP üzerinden iktidarın kendini legalleştirmesi ve temizlemesinden herkes endişe ediyor. İkincisi iktidar partisi kaynakları bir başka yerde harcıyor. CHP bu kaynakları işçiden yana, köylüden, yoksuldan yana harcamak istiyor. AKP ile aramızdaki en büyük çelişki bu. Bu yüzden onlarla uzlaşmamız çok güç. CHP olarak, ‘temiz siyaset’ diyoruz. AKP, 4 bakanın yargılanmasını istemiyor. Biz devletin kurallar malzumesi içinde yönetilmesini istiyoruz.

Onlar bir kaçak saray inşa ettiler ve bir kaplumbağa gibi Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığa giderken evini sırtında götürdü. Baştan aşağı usulsüzlük. Buradan çıkması gerektiğini söylüyoruz. Bu nedenle AKP ile bağdaşmamız mümkün değil. CHP önündeki bütün seçenekleri izleyecek. CHP’nin temel hedefi iktidar olmak. AKP’li seçmen dahi CHP’nin iktidar olması için ricada bulunuyor. Sebebi CHP’nin söylediği her türlü vaat AKP’li yoksul seçmenin de gönlünde taht kurdu. İktidar kuracak kadar oyu alamadık. Ancak şimdi o iktidarın peşindeyiz.

Onun peşinden gideceğiz. AKP’nin geçen dönem yönetim anlayışı ve yolsuzluklarla birlikte olamayacağımız için seçeneğimiz AKP değil, CHP’nin seçim beyannamesinin bir benzerini ortaya koymuş HDP ve MHP ile ikisiyle beraber veya bu ilkelerde birleşmiş olan biriyle iktidar olmak. Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında yoksulların yüzünü güldürmek. Hedefimiz budur” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir