İLK DESTEK ÖZGÜR ÖZEL’DEN GELDİ

17 Ağustos 2014 Pazar, 17:42

CHP KURULTAYI 5-6 EYLÜLDE TOPLANIYOR

 İLK DESTEK AÇIKLAMASI ÖZGÜR ÖZEL’DEN GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisinin Kurultay tarihinin 5-6 Eylül olarak netleşmesinden dakikalar sonra ilk destek açıklaması CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’den geldi. Özel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

 

‘Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı seçiminden  sonra partimizde bir grup milletvekilimiz tarafından kurultay talebi dile getirilmiş, kendilerinin tüzük tarafından öngörülen yeterli imzayı toplayamamaları üzerine  Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu tüzükten gelen yetkisini kullanarak kurultayı toplamaya karar vermiştir. Bugün de kurultayımızın 5-6 Eylül tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde yapılacağı kesinleşmiştir.

 

Kamuoyu bilmelidir ki; CHP bu kurultayı bir ayrışma, bir hesaplaşma, bir tasfiye kurultayı olarak değil, bir bütünleşme ve 2015 seçimleri sonrasında ki Türkiye’ye yönelik olarak bir kucaklama ve değişim kurultayı olarak görmektedir.

 

CHP bu kurultaydan daha pozitif siyaset üreten ve toplumun tüm kesimlerine yönelik çözümler söyleyen etkin politik anlayışını ortaya koyarak çıkacak ve ülkedeki kutuplaşma atmosferini değil, birlik ve beraberlik iklimini savunan bir doğrultuda daha çok kadının, daha çok gencin olduğu dinamik bir yapılanma ile yoluna devam edecektir. Bu kurultay bir yenilenme ve bir değişim kurultayıdır.

 

Her ne kadar kurultay talebini dillendiren arkadaşlarımız gerekli imzayı sağlayamamış olsalar da, yarışmalı olarak geçeceği görülen bu kurultay demokrasi ve ifade özgürlüğü anlayışımız gereğince partimize katkılar sunacak ve Türkiye’yi yönetecek kadroları hazırlayarak, önemli kararlara imza atacaktır.

 

CHP’nin bir milletvekili ve kurultay delegesi olarak, bu kurultayda rakibi kim olursa olsun,  Türkiye siyasetinin en dürüst, en çalışkan ve en barışçıl aktörü olan, değişim ve dönüşümü kararlılıkla gerçekleştireceğine yürekten inandığım Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında ve arkasında olacağımı kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Özgür Özel

CHP Manisa Milletvekili

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.