İL BAŞKANININ CHP’Lİ VEKİL İÇİN SÖZLERİ

09 Eylül 2014 Salı, 19:39

CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Parti Meclisi’nde yer almasını sevindirici bir durum olarak yorumladı. Kaplan, “Temsil hakkı Manisa’nın en doğal haklarından bir tanesi. Özgür Özel’in listede başarı elde etmiş olması bizim açımızdan gurur duyulacak bir durumdur” dedi.

Ferdi UZUN

CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan partisinin 18. olağanüstü kurultayını değerlendirdi. Cahit Kaplan, Kurultay’ın demokrasi örneğini en iyi şekilde yansıttığını söyledi. CHP’li Kaplan, “CHP her zaman yeniliğe ve değişime açık olan siyasi bir partidir. CHP’nin kurultaylar partisi olarak anılması eleştirilecek bir durum değildir. CHP farklı sesleri dinleyen, kendini revize eden, yenileyen, demokratik bir siyasi duruştur. Kurultayın örgüt ağırlıklı bir yapıda olması CHP’lileri mutlu etti. Aday arkadaşımız, Genel Başkanımız ve delegelerimiz el ele değişimi gerçekleştirdi. Yeni oluşacak olan MYK ve parti meclisimiz 2015 seçimlerinde partimizi bulunduğu yukarıya çıkaracağına inanıyoruz. İktidarı özledik, iktidar olmaya çalışıyoruz, iktidarı arzuluyoruz” dedi.

Talebimiz istendiği gibi oldu

Önseçimin daraltılması ile ilgili sunulan tüzük değişikliği önerisinin Manisa İl Örgütü’nün de çabalarıyla reddedildiğini ifade eden Kaplan: “CHP topluma özgürlük ve siyasi taleplerinizi yükseltin diyen bir partidir. Böyle bir siyasi partinin kendi demokrasisini de geliştirmesi gerekir. Kazanılmış haklarımızın geriye doğru götürülmesine asla müsaade edilmemiştir. Bizim önseçim ısrarımız CHP’nin kurumsallığını ilerletmek konusunda bir çabadır. Önseçimin daraltılması talebine CHP Manisa İl Örgütü olarak baştan karşı çıkacağımızı söyledik. Taleplerimizi açık ve yüksek bir sesle ifade ettik. Tüzükte bizim de kabul ettiğimiz maddeler değiştirildi. Önseçimin daraltılması ile ilgili talep bizim istediğimiz gibi reddedildi. Manisa olarak kurultaya önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Temsil hakkı en doğal hak

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Parti Meclisi’nde yer almasının Manisa için sevindirici bir durum olduğunu belirten Kaplan son olarak şunları söyledi: “Özgür Özel’in parti meclisine girmesi bizim açımızdan sevindiricidir. Manisa 3 dönemdir Parti Meclisi’nde temsil edilmiyordu. Temsil hakkı Manisa’nın en doğal haklarından bir tanesi. Özgür Özel’in listede başarı elde etmiş olması bizim açımızdan sevindiricidir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir