HDP İL KONGRESİ SONA ERDİ!

18 Ocak 2015 Pazar, 18:50

HDP Manisa İl Örgütü’nün Birinci Olağan Kongresi geniş bir katılımla yapıldı. Kongrede yeni il eşbaşkanları Hatice Aslan ve Sait Taycı oldu.

Haber Merkezi

HDP Manisa İl Örgütü’nün Birinci Olağan Kongresi geniş bir katılımla yapıldı. Şelale Plaza’da gerçekleşen kongreye HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da katılım gösterdi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan HDP Manisa eski İl Başkanı Abdurrahman Aras, “Uzun zamandır Türkiye’nin özgürleşmesi ve ezilen halkların haklarını geri almak için mücadele ediyoruz. Mücadelemizde bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Manisa’da önemli çalışmalara imza attık, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde büyük bir başarıya imza attık. Manisa’da 3 vekil çıkarma gücümüz var. Bizden sonra görevi devralan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Mücadelemiz bitmeyecek.” dedi.

“KAYBETMENİN YAZGI OLDUĞU GÜNLER DEĞİŞTİ”

Aras’tan sonra sözü HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ aldı. Yüksekdağ, “Bugün Manisa’da yeni bir başlangıç için bir araya geldik. Bu yeni başlangıç, partimizi geleceğe taşımanın başlangıcıdır ve bugün görüyorum ki hepiniz bu yeni başlangıcın heyecanıyla dolusunuz. Bu heyecan yaşamda karşılıksız kalmayacaktır. Sizin bu salona yansıttığınız kararlılık bizim siyasi yürüyüşümüze ışık olacaktır. Siz bu kadar inançlıysanız, bu kadar coşkulu ve kararlıysanız emin olun ki biz bu yürüyüşü nihayete kavuşturacağız. Biz bu yola sadece boş bir inanç ve heyecanla çıkmış değiliz. Bu yol sadece heyecandan ibaret değil. Biz bütün bir bölgede halkların kazanma çizgisini inşa ettiğini görüyoruz. Artık bütün bölge halkları için kaybetmenin yazgı olduğu günler değişmiştir. Artık kazanmanın, değişimin, devrimin günleri gelmiştir.” dedi.

“MÜCADELENİN MERKEZİ MANİSA’DIR”

Tüm dünyada yeni mücadele merkezlerinin oluştuğunu dile getiren Yüksekdağ, “Rojava halklarının sesini duymayan kalmadı. Kobane’de boğulmaya çalışan mücadelemizin sesini duymayan, bilmeyen ve karşısında hizaya geçmeyen kalmadı. En başta da Türkiye’deki iktidar o güneşin karşısında hizaya geçti. Artık bizi hizaya geçmeye zorlayamayacaklar. O dönem bitti, o dönem kapandı. Artık halklarımız bu zorbacı, faşist düzeni hizaya sokacak. Artık bölgede bu sömürgeci, baskıcı, anti demokratik düzene ve siyasi yapıya karşı yeni bir yaşamın kapıları açılmıştır. Bütün ulusların, milliyetlerin ve inançların eşit olarak yaşayacağı bir düzenin kapısı açılmıştır. Artık yeni bir siyasi merkez oluşmuştur. Dünyadaki tüm zulme dayalı siyasi merkezlerin ve iktidar yapılarının karşısında halklarımızın demokratik değişim için oluşturduğu bir siyasi merkez kurulmuştur. Bu merkez Doğu’ya gittiğinizde Kobane, Rojava ya da Şengal ise, Türkiye’de Cizre’dir, Amed’dir, İstanbul’dur ve Manisa’dır. Artık mücadelenin yeni merkezleri oluşmaya başladı.” diye konuştu. Konuşmaların ardından seçime geldi. 147 delegenin oy kullandığı seçimlerde eşbalkanlar Hatice Aslan ve Sait Taycı, HDP Manisa İl Başkanı oldu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir