Hasan Ören’le İlgili İddiaları Gazetelere Özgür Özel’in Servis Ettiği İddia Ediliyor

07 Ağustos 2014 Perşembe, 13:35

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in TBMM’de görevli basın danışmanı Nurgül Ö.’nün yakın bir arkadaşı olan Ece S., genel yayın yönetmenliğini yaptığı bir internet sitesinde Soma faciasında CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören’in olay yerine bilerek geç gittiğini ve Hasan Ören’e ait Turgutlu’daki şirketle ile Soma TKİ arasında ticari ilişki olduğunu ileri sürdü.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in TBMM’de görevli basın danışmanı Nurgül Ö.’nün yakın bir arkadaşı olan Ece S., genel yayın yönetmenliğini yaptığı bir internet sitesinde Soma faciasında CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören’in olay yerine bilerek geç gittiğini ve Hasan Ören’e ait Turgutlu’daki şirketle ile Soma TKİ arasında ticari ilişki olduğunu ileri sürdü. Yayımlanan yazıdan sonra parti içinde Özgür Özel’in yazıyı servis ettiği yönünde iddialar dolaşmaya başladı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ayrıca Hasan Ören ile ilgili çıkan yazıların kaynağı olduğu yönünde parti içinde eleştirildi. CHP’li Özel, “Ben kendi arkadaşıma bunu yapar mıyım? Yazıyı yayımlayan site haberine kaynağı olarak eski Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan olarak gösterdi. Bunu dikkate alın. Ne benim ne danışmanım böyle bir şeyle ilgisi yok” diyerek kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları yalandı.

Özel ile hiç görüşmedim
CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören ise kendisi ve şirketi hakkında yapılan eleştirilere yanıt vererek, “Birileri AK Parti’den sorulacak hesaptan mutsuz. Bu durumu CHP’yi karıştırarak kapatmak istiyorsa bunları bilemeyeceğim. Üzgünüm, kırgınım. İddiaların hepsi yalan. Olayı yargıya taşıyacağım. Ayrıca bu konuyla ilgili olarak Özgür Özel ile de hiç görüşmedim” dedi.

“Partimizi karıştırmak için yapıyorlar”
Milletvekili Hasan Ören ile ilgili çıkan haber ve iddialar üzerine açıklama yapan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel kendisini savundu. Özel, “Ben bu iddialara inanmıyorum. Böyle bir şeyin şüphesi bile benim siyaset alanımı daraltır. Eğer böyle bir şey yapsam karşımdaki AKP’li vekiller döner başka bir şey söylerler. Bu haberler ve bu yazılar bizim partimizi karıştırmak için yapılan yayımlandır” diye konuştu.

“İnanmıyorum”
Adının böyle bir olayla anılmasından son derece rahatsız olduğunu belirten Özel, “Eğer ben böyle bir şey yaptıysam tüm sevdiklerimin ölüsünü öpeyim. Bu dedikodulardan çok rahatsızım. Bu söylentileri çıkaranlar alçaktır. Ben yayımlanan yazıda yazılanların olduğuna inanmıyorum, Hasan Ören’e inanıyorum. Eğer böyle şeyden haberim olsaydı zaten bunun yapılmaması için gayret gösterirdim. Parti içinde bir sürü laf söylediler. Parti içinde Hasan Ören ile beni birbirimize düşürmeye çalışanlar var. O site haber kaynağını açıkladı ve eski Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan’ı kaynak gösterdi. Tüm işler Serhat Orhan’ın başının altından çıkıyor. Yazılan yazıların sorumlusu ben değilim” dedi.

“Kırgınım ”
CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören de yapılan yayımlardan rahatsız olduğunu ifade ederek, “Ben bu yalan dolan iddiaları kimin ortaya attığını ikinci plana bıraktım. Asıl olan Soma TKİ ile benim şirketim arasındaki ticari ilişkinin boyutudur. Olayı her yönüyle yargıya taşıyacağım” şeklinde konuştu.

CHP’yi karıştırmak istiyorlar
Ören, “Siyasette söylentiler vardır. Siyaset bunun için güzel ve çekicidir. AK Parti içindeki Hüseyin Tanrıverdi ve Recai Berber hakkında da çekişme var diyorlar. Bunlar olağan şeyler. Öyle bir şey varsa gidilip Özgür Özel’e sorulması gerekiyor. Hakkımda yazılanların doğru olmadığını hem parti içinde hem de kamuoyu önünde elimizdeki belgelerle açıkladık. Bunların hepsi kamuoyunun taktirinedir. Benim yaptığım bütün işler ortada. Hakkımda seçim döneminde Serhat Orhan da bir sürü iddia gündeme getirmişti. Ama bunların hepsini belgelerle açıkladık. Biz Serhat Orhan ile ilgili bir sürü yolsuzluğu ortaya çıkardık. Birileri AK Parti’den sorulacak hesaptan mutsuzsa bu durumu CHP’yi karıştırarak kapatmak istiyorsa bunları bilemeyeceğim” dedi.

Serhat Orhan ne dedi?
Eski Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan ise adı geçen konu hakkında, “İki CHP’li milletvekilinin kavgası beni bağlamaz. Soma TKİ’de Hasan Ören’in şirketinin kömür almak için yaptığı müracaatı ortaya çıkaran kişi benim. Bu durum benim yapılan haberin kaynağı olduğum anlamına gelmez. Ben kapalı şirkete kömür müracaatı yapan bir milletvekilinin yaptığı yolsuzluğu ortaya çıkardım. Daha elimde Hasan Ören ile ilgili belgeler de var. Benimle ilgili elinden geleni ardına koymasın. CHP’li vekiller yaklaşan 2015 genel seçimleri için birbirine düşmüşler. Demek ki Özgür Özel de Hasan Ören’in ne adam olduğunu anlamış. Halkımız bunların bu yaptıklarına genel seçimlerde itibar etmeyecektir” diye konuştu.

Ne yazılmıştı?
Özel’in danışmanı Nurgül Ö.’nün yakın arkadaşı olan E.S yaptığı yayımda Hasan Ören’e: “Fabrikanızda doğalgaz kullandığınız halde TKİ’den neden kömür istediniz? TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş ile aranızda ne gibi bir ilişki var? Facianın olduğu hafta yaptığınız yurtdışı gezisinin faturalarını kim ödedi?” diye sordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.