HASAN ÖREN VALİLERE GÖZDAĞI VERİLİYOR

23 Mayıs 2014 Cuma, 16:48

Yeni yayınlanan kararname ile 12 ilin valisi Merkeze çekilmiştir. Valileri merkeze çekilen oniki ilden dokuzunda AKP, belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiştir.

10 Kasım günü bir vatandaşa GAVAT dediği halde görevde tutulan Adana Valisi, AKP seçimi kaybedince Sakarya’ya gönderilmiştir. AKP bu illerde kaybettiği seçimlerin faturasını Valilere kesmiştir.

Bunda kasıt olmadığını düşünmek mümkün değildir. Atanalı daha 8 ay olan Hakkari Valisi bile görevden alınmışltır. Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ile birlikte merkeze çekilen Bartın, Mardin ve Ordu valileri illerinde sadece bir yıl görev yapabilmişlerdir.

Bu kadar kısa zamanda, Valilerin başarısız olduklarına, AKP Hükümeti nasıl karar vermiştir? Bu valiler nasıl bir hata yapmışlardır ki koltuklarını kaybetmişlerdir?

Soma 301 madencinin hayatını kaybettiği kazanın sorumlusu Bakanlar ve bürokratları hala görevlerinden istifa etmemişken, Hükümetin kaybettiği seçimin hesabını Valilerden sorması AKP’nin yönetim anlayışını göstermektedir. Çünkü AKP için kaybedilen belediye başkanlığı, Somalı 301 madencinin hayatından daha önemlidir.

Bu atamalar tesadüf değildir ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi valilere mesajdır. Seçimde AKP adayını desteklemeyen, istenilen başarıyı sağlayamayan Valilerin görevden alınacaklarının açık göstergesidir. Görüldüğü üzere seçimde canla başla çalışacak Valiler kadrosu kurulmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.