HASAN ÖREN ESNAFTAN OY İSTEDİ

05 Ağustos 2014 Salı, 14:54

HASAN ÖREN ESNAFTAN OY İSTEDİ

CHP Manisa Milletvekili Hasan ÖREN, Turgutlu İlçe Başkanı Vahit Doğrucu ve partililerle birlikte Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için Turgutlu esnafından oy istedi.

Hasan ÖREN, dükkanlarında ziyaret ettiği esnafa, “sizler her müşteriyi kim olduğuna bakmadan nasıl güler yüzle karşılıyorsanız, Cumhurbaşkanı da toplumun her kesimini aynı güler yüzle kucaklamalıdır” dedi.

Esnafla sohbet eden Hasan ÖREN; vatandaşı senden ve benden diye ayıran değil, 76 milyonu kucaklayacak Cumhurbaşkanı adayına oy verilmesi gerektiğini belirterek, Türkiye artık gerginlikten ve kavgalardan bıkmıştır. Başbakanın kendinden olmayan herkesi düşman ilan etmesi barış ve kardeşliğimizi zedelemektedir.

Yurtdışı oylardan beklediğini bulamayan Başbakan, bu topraklarda barış içerisinde yaşayan insanları Alevi- Sünni, Türk-Kürt olarak ayırarak, kendisinden olmayan herkesi kötülemektedir. Başbakan Suriye ve Irak’taki mezhep kavgalarını sık sık dile getirerek toplumda ayrışma yaratmaktadır. Bu tavır, yolun sonuna geldiğinin göstergesidir.

Bizler bu kavga ortamının artık son bulması için partilerin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy istiyoruz. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye’de toplumsal barışı sağlayacak tek Cumhurbaşkanı adayıdır dedi.

Hasan ÖREN; ziyaret ettiği ekmek fırınında, fırının başına geçti ve “Ekmek için, Ekmeleddin beye oy istiyoruz” diyerek seçim sloganına gönderme yaptı.

İlçe Başkanı Vahit DOĞRUCU; Manisa’da ve diğer ilçelerinde olduğu gibi CHP Turgutlu ilçe örgütü olarak; giydirilmiş üç aracıyla ve oluşturduğu ekipler ile kapı kapı dolaşarak çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istemeye devam ettiklerini ve 8 Ağustos Cuma günü Manisa’ya gelecek olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu karşılama hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.