HASAN ERYILMAZ MANİSA BASINI İLE BULUŞTU!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 12:45

MHP Manisa Milletvekili Hasan Eryılmaz, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla buluştu.

MHP’ Manisa milletvekili üçüncü sıra adayı Hasan Eryılmaz, tarım bakanlığına talip olduğunu açıkladı. Eryılmaz, 15 yıllık saha çalışmalarında çiftçilerle iç içe olduğunu ve çözümün çiftçiye Avrupa’da verilen desteklerin verilmesi ile çözüleceğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa 3.sıra milletvekili adayı Veteriner Hasan Eryılmaz, Manisa basını ile bir araya gelerek seçim çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Aday adaylığı ve adaylık sürecinde özellikle çiftçi sorunlarına yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan Eryılmaz, AK Parti Manisa teşkilatının, AK Partili Recai Berber’i tarım bakanı olarak görmek istemesinin ardından kendisinin de tarım bakanlığına talip olduğunu açıkladı.

“HER KESİMİN OYUNA TALİBİZ”

İlçe ve büyük mahallelerde seçim çalışmalarına devam ettiğini söyleyen MHP’li Eryılmaz, “Biz her kesimin oyuna talibiz. Ayrım yapmıyoruz. Bu yüzden insan odaklı, hizmet odaklı çalışmalar yapmak için söz verdik. Manisa’da hedefimiz 6 milletvekili çıkartmak. Türkiye geneli de yüzde 25 bandına ulaşmak. Seçim beyannamesinde ayrıntılı olarak her kesimi memnun edecek konular mevcut. Kaynağını göstererek bu vaatler açıklandı. AK Parti Manisa için verdiği sözleri yerine getirmedi. Vatandaş bunları görüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de yaptığı çalışmalar MHP’ye artı puan kazandıracaktır. Bu bir avantajdır. Bundan sonra da belediye yönetimi 4 yıl daha MHP’de olacak. Hizmetler devam edecek. Temeli atılan her şey bugüne kadar yapıldı, açıldı, açılışları yapılmaya devam edecek. Bizde Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’nin elini güçlendireceğiz.”dedi.

HOLLANDA MODELİ

Çiftçilerin emeğinin karşılığını alması için belirli bir fiyat politikasının ve alım garantisinin olması gerektiğini söyleyen Eryılmaz, “Hollanda’da çiftçilere yönelik özellikle mazot anlamında önemli destekler var. Ucuz mazot var. Çiftçi istediği gibi tarlasını işliyor. Bizde çiftçi kardeşimiz traktöre binmeye korkuyor. Bu uygulamaları getirmek istiyoruz. Bu uygulanmaz ise rekabet edemez duruma geliriz.”dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.