Görevine son verilen AK Parti Manisa İl Başkanı Gürcan’dan ilk açıklama

26 Aralık 2016 Pazartesi, 10:53

Merkez Karar Yönetim Kurulu kararıyla görevden alınan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, “Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım nasıl ki AK Parti’yi bundan 15 yıl önce kurmuş kişiler olarak, AK Parti’nin kuruluş felsefesiyle, o kuruluş şuuruyla hareket ettiysek, bugün de aynı şuurla bizler çalışmalarımıza devam edeceğiz. AK Parti İl Başkanlığını yapmak büyük bir şereftir” dedi.
Geçtiğimiz hafta Merkez Karar Yönetim Kurulu tarafından AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevinden alınan Zülfikar Gürcan, görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana yaşadığı en yoğun dönem olan 7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında görev yapan Gürcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “AK Parti’nin en büyük kurulu olan Merkez Karar Yönetim Kurulu’yla şahsım ve yönetim kurulumuzun Manisa’da yapmış olduğu AK Parti İl Başkanlığı görevine son verilmiştir. Bu son verme tamamen AK Parti tüzüğü çerçevesinde, hukuk çerçevesinde gerçekleşmiş bir işlemdir. Nasıl ki AK Parti’ye 23 ay önce il başkanlığına tüzük çerçevesinde, kongreyle gelmiş bir il başkanı ve yönetimi olarak göreve geldiysem, aynı şekilde partimizin en üst kurulu olan Merkez Karar Yönetim Kurulu kararıyla görevime son verilmiştir. Parti tüzüğü çerçevesinde, hukuk çerçevesinde gerçekleşmiş bir işlemdir. Böyle bir karar alınmış olması nedeniyle bizim hiçbir kırgınlığımız ve zerre kadar küskünlüğümüz olamaz. Biz bu kararın hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Manisa’mız için Türkiye’miz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

“AK Parti İl Başkanlığını yapmak büyük bir şereftir”
AK Parti’de il başkanlığı görevinde bulunduğu için şeref duyduğunu sözlerine ekleyen Gürcan, bundan sonra da çalışmalarına aynı şevkle devam edeceklerini söyledi. Gürcan, “AK Parti Manisa da bundan 15 yıl önce kurucu olmuş bir kişi olarak, 15 yıl önce AK Parti’nin kuruluş felsefesi ve ruhunun bilinciyle hiç değişmeden bugün de aynı şuurla bizler çalışmalarımıza devam edeceğiz. AK Parti İl Başkanlığını yapmak büyük bir şereftir. 2005-2006 yıllarında ve son 2 sene olan 2015-2016 yıllarında başkanlık yapma şerefine nail oldum. Belki şu son iki yılda AK Parti’nin 15 yıllık iktidarında yaşanmamış bir yoğunluk yaşadık. Son seçim olan 7 Haziran seçimlerinde hep beraber çalıştık. 1 Kasım zaferini bu yönetimle elde ettik. Her şeyden önemlisi, 15 Temmuz darbe girişimini bu teşkilatımızla savuşturduk. Herkesin acaba dediği darbenin ilk saatlerinde sıcağı sıcağına Garnizon Komutanlığı önünde teşkilatımızla darbeye karşı göğsümüzü siper ettik. Cumhurbaşkanımız, ‘Milletimizi meydanlara bekliyoruz’ dedikten sonra nasıl ki 40-50 bin kişiye liderlik ettiysek, bundan sonra da çalışmalarımız bu bilinç ve şuurla devam edecektir. Bizim partimiz AK Parti’dir. Bizim AK Parti’den başka bir davamız yoktur. Bizim sevdamız AK Partidir. Biz genel başkanımızı seviyoruz. Biz Cumhurbaşkanımızı, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz. Biz partimizi seviyoruz. Biz bu parti vesilesiyle millete hizmet etmeyi seviyoruz. Bunun için bizim böyle bir durumdan dolayı hiçbir şekilde ne kırgınlığımız olur, ne küslüğümüz olur. Çalışmaktan da hiç gocunmayız” diye konuştu.

“Birlikte çalışmaya her zaman hazırız”
Yeni kurulacak AK Parti Manisa İl Başkanlığında görev alacak partililere yardım etmeye ve destek olmaya hazır olduğunu söyleyen Gürcan, “Bundan sonra tabi ki muhtemelen il yönetimi teşekkül edecektir. Yine bizim partili arkadaşlarımız yer alacaktır. Ben bu konuda ne yardım isterlerse her zaman arkadaşlarımıza yardım etmeye hazırım. Onlarla birlikte, onların benden istedikleri görüşleri vermeye bir ve beraber çalışmaya her zaman hazırız. Bu bayrağı en ileri taşıyacak arkadaşlarımız yönetime seçilecektir. O arkadaşlarımız göreve en kısa sürede başlayacaktır. Bu hizmet kervanında, bu bayrak yarışını sürdürecektir” şeklinde konuştu.
Yeni yönetimin kurulması için de kendisine düşen göreve hazır olduğunu dile getiren Gürcan, “Bizden bu yönetimin oluşmasında ne tür yardım isterlerse her türlü yardımı vermeye hazırız. Biz bir aileyiz. AK Parti ailesiyiz. Bizim birbirimizden hiçbir ayrımız gayrımız yoktur. Davamız birdir. Sevdamız birdir. AK Parti sevdası birdir. Millete hizmet etme sevdası birdir. Benden sonra gelecek arkadaşlarımızla aynı şevk ve gayretle bu partiye hizmet edeceklerine inancım tamdır. Bundan hiçbir tereddüdüm yoktur. Arkadaşlarımıza ne tür yardım yapılması gerekiyorsa biz de her türlü yardıma hazırız” diye konuştu.
AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana en yoğun olduğu dönem olan 7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında görev yapan Gürcan, kendisiyle birlikte yürüyen yol arkadaşlarına teşekkür etti. 2 yıl boyunca büyük bir gayretle çalıştıklarını söyleyen Gürcan, “Bu iki yıl boyunca, nasıl ki 15 yıl boyunca hizmet etmiş birisi olarak, 2 yıl boyunca gece gündüz demeden çalışan bir kardeşiniz olarak; tabi bu çalışma yolculuğunda arkadaşlık eden öncelikle liderimiz, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, şu an Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım Bey’e, genel merkezimize, bu yolculukta bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan 7 Haziran’da bizlerle birlikte olan, aynı şekilde 1 Kasım zaferinde bizlerle birlikte olan, darbe girişimine karşı dik duruşu birlikte sergilediğimiz değerli vekillerimize ve gece gündüz demeden hiçbir ücret almadan çoluğunu çocuğunu bırakarak mesaisini bu partiye hizmet için harcayan 17 ilçe başkanımıza, bu başarıların gizli mimarları olan belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize ve hassaten benle bu yolculukta yol arkadaşlığı yapan, benimle birlikte bu başarılara imza atan değerli yönetim kurulu üyelerimize, hiçbirini birbirinden ayırt etmeksizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizim sevdamız bitmez”
AK Parti’deki hizmetlerine devam edeceğini söyleyen Gürcan, “Bizim sevdamız bitmez. Bu şarkı burada da bitmez. Allah’ın izniyle yine ilk günkü heyecanla ve şevkle, ilk günkü şuurla ve gururla ‘Haydi bismillah’ diyerek kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Manisa’mıza hayırlı olsun. Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerimize daha da büyük bir şevkle devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir