Geriter’den kongreye davet

14 Nisan 2018 Cumartesi, 16:00

MESOB Başkanı Hasan Geriter 17 ilçenin oda başkanlarıyla bir araya gelerek, 6 Mayıs’ta MESOB’un genel kurulunun yapılacağını duyurdu.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, merkez ve ilçelerdeki oda başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi The Fourtyfive’ Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya geniş bir katılım sağlandı. Toplantıda bir konuşma yapan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, şöyle konuştu: “2014 yılında yaptığımız genel kuruldan sonra çalışmalarımızı devam ettirdik. 4 yılı tamamladık. 1 Ocak 31 Mart arasında yapmış olduğumuz 93 oda genel kurulunun başarılı ve Manisa’ya yakışır bir olgunluk içerisinde tamamladık. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederim. 18 arkadaşımız görevi devretti. Yüzde 20’lik bir değişime tekabül etti” dedi.

ESNAF VE SANATKARLAR 6 MAYIS’TA SANDIĞA GİDECEK

1 ile 30 Mayıs tarihleri arasında 81 il birliğinin genel kururları yapılacağını kaydeden Geriter, şöyle devam etti: “Bunlardan biri de bizim birliğimiz. Sizleri 6 Mayısta yapacağımız genel kurulumuza bekliyorum. Aynı huzur, aynı birliktelik, esnaf ve sanatkara güç verecek bir fırsatla karşı karşıyayız. Bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundayız. Bu gene kurul bizim şahsımızın değil, 50 bin esnafı temsil eden sizlerin genel kuruludur. Aynı heyecan ve aynı şevkle beraber olarak coşkulu bir şekilde davet ediyorum. Eğer bu birlikteliği korursak daha farklı sorunların üstesinden gelebilme gücüne sahip oluruz. İnşallah bu genel kurulu arzu ettiğimiz şekilde sonuçlandırdığımızda haziran ayı içerisinde, Manisa’mız Ankara’da 9 kişilik yönetim temsilini muhafaza ettikten sonra sayıyı arttırmaya çalışacağız. Bu mücadele ferdi olmayacak. Birliktelik havası içerisinde Ankara’daki federasyon temsilci sayımızı yukarı çıkarmak adına bugünden itibaren kendi aralarında birliği kurmak zorunda. Bize de görev düşüyorsa üzerimize düşeni yapmak için yanlarında oluruz. Yeni dönemde görev alan bütün arkadaşları kutluyorum. 6 Mayıstaki genel kurula yönetimlerinizle birlikte katılımınızı bekliyorum. Kongre sadece bizim değil, hepimizin kongresi. Sizlerin de güç katması önemli. Bunu yapabildiğimizi sürece sesimiz çok daha fazla duyulacaktır.”

 

(Haber: Ersan ERDOĞAN)

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..