Genel Sekreter Halil Memiş istifa etti!

24 Ekim 2016 Pazartesi, 16:09

MANİSA’nın büyükşehir olmasının ardından 9 Haziran 2014 yılında göreve başlayan Genel Sekreter Halil Memiş bugün istifa etti. Memiş’in yerine Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya’nın vekalet edeceği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Genç’in Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanması ve bugün (pazartesi) resmi olarak göreve başlamasından sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş istifa etti. Genç’in Genel Sekteler olacağı kulislerde konuşulurken, Halil Memiş’ten boşalan Genel Sekreterlik makamına Aytaç Yalçınkaya’nın vekalet edeceği öğrenildi. Memiş’in ise Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde uzman olarak görev yapacağı öğrenildi. Halil Memiş Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 26 aydır Manisalı hemşerilerimize hizmet etmeye çaba sarf ettiğim Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden, 24.10.2016 tarihi itibariyle ayrılmış bulunuyorum. Görev yaptığımız süre içerisinde, yeni büyükşehir belediyesi olmanın getirdiği zorlukları, Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve tüm mesai arkadaşlarımızla gece gündüz çalışarak aşmaya gayret ettik. Öyle inanıyorum ki geçtiğimiz dönemi büyükşehir belediyeleri içerisinde en iyi değerlendiren, tüm teşkilatlanmasını il bütününe en hızlı bir şekilde yayarak, enerjisini yatırıma en erken dönüştüren Büyükşehir Belediyesi Manisa Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Bunun göstergelerini, Belediyemizin ve bağlı kuruluşu MASKİ Genel Müdürlüğü’nün birçok değerlendirme kuruluşundan aldığı ödüllerde bulmak mümkün diye düşünüyorum. Genel Sekreterlik görevinden ayrılma kararını almamdaki en önemli etkenlerin başında memuriyet hayatımız boyunca elde ettiğimiz birikimleri ve Genel Sekreter olarak görev ifa ettiğimiz süre içerisinde elde ettiğimiz tecrübeleri, bundan böyle ülkemizdeki mahalli idareciliğin ve belediyeciliğin gelişmesi için kullanabilmek, bu manada bilimsel çalışmalarımıza daha fazla zaman ayırabilmek ve ihmal ettiğim belediyecilerimizle, mahalli idarecilerimizle daha yakından ilgilenebilmek gelmektedir” ifadelerine yer verdi.

MUSTAFA GENÇ GÖREVİNE BAŞLADI

Uzun yıllar Manisa’da Kamu Sen İl Temsilciliği ve Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanlığı yapan, ardından Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Genç’i makamında konuk eden MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mustafa Genç’e yeni görevinde başarılar diledi.

Mustafa Genç’in Manisa’da önemli çalışmalara imza attığını belirten Başkan Ergün, “Hayırlı, uğurlu osun. Allah utandırmasın. Mustafa Bey bugün itibariyle işlemleri tamamlanarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı çatısı altında Genel Sekreter Yardımcılığı görevine başladı. İnşallah bundan sonraki süreçte güzel bir birliktelikle hep beraber hayırlı görevlere imza atarız. Ben kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir