ESNAFLAR HEM İŞ YERLERİNDEN, HEM DE EVLERİNDEN ÇIKARTILIYOR!

20 Şubat 2021 Cumartesi, 16:38

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kırkağaç ilçesinde pazarcı esnafını ziyaret etti. Eryılmaz, “İktidar mensupları saraylarında oturup millete ‘dayanın’ diyeceğine, halkın içine girip milletin ne halde olduğunu görsün” dedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, her hafta farklı bir ilçede esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinliyor. İYİ Partili Eryılmaz’ın bu haftaki durağı Kırkağaç ilçesi oldu.

Kırkağaç İlçe Başkanı Levent Komşu ile birlikte pazarcı esnafını ziyaret eden İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, vatandaşa bir dokundu bin ah işitti.

İlk olarak Kırkağaç ilçesinde cadde üzerindeki esnafları ziyaret eden İYİ Partili Eryılmaz, daha sonra pazara giderek hem pazarcı esnafını, hem de vatandaşları dinledi.

Vatandaşlar hayat pahalılığından, pazarcı esnafı ise hükümet tarafından kendilerine yeterli destek verilmediğinden ve işlerinin azalmasından dert yandı.

Eryılmaz son olarak Kırkağaç Ziraat Odası’nı da ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını dinledi.

ESNAFLAR KİRALARINI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN HEM İŞ YERLERİNDEN, HEM DE EVLERİNDEN ATILIYOR!

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in talimatıyla birlikte her zaman vatandaşlarımızla bir araya geliyor, dertlerini dinliyoruz. Her hafta bir ilçemizi ziyaret ederek özellikle pandemi sürecinde büyük kan kaybeden esnafımızın sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bugün de yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Kırkağaç’taydık. Hem cadde üzerindeki esnaflarımızı, hem de pazarcı esnafımızı ziyaret ettik. Her ilçede olduğu gibi Kırkağaç ilçesinde de esnaflar, 1 yılı aşkın süredir devam eden pandemi sürecinde kendilerine yeterli destek verilmediğini dile getiriyor. Bir esnafımız, devlet tarafından kendisine yalnızca bin TL destek ödemesi yapıldığını, aylardır işsiz olduğunu, en sonunda kirayı ödeyemediği için iş yerinden çıkarıldığını, şimdi de ev sahibinin kendilerini evden çıkarmak istediğini söyledi. Bu esnafımızın 2 küçük çocuğu var, eşi de pandemi süresinde işsiz kalmış. Türkiye’nin 5 müteahhitini zengin etmek için yeni yollar, yeni projeler, yeni formüller geliştiren bu hükümet, 2 küçük çocuğu olan bu esnafımıza 10 aydır yalnızca bin TL ödeme yapmayı uygun görmüş” dedi.

“SARAYLARINIZDA OTURACAĞINIZA VATANDAŞIN İÇİNE KARIŞIN”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “İktidar mensupları şatafatlı evlerde oturup, dünyaca ünlü Rock konserlerine hazırlanıyormuş gibi kongre yapacağına dışarıya çıkıp esnafı, vatandaşı ziyaret etsin, halkın sorunlarını dinlesin. Kendileri zenginliklerine zenginlik katarken millete ‘dayanın’ diyeceklerine, halkın içine girip vatandaşların ne halde olduklarını görsün. Esnafın, vatandaşın dayanacak gücü kalmadı. Hükümetin bir an önce esnafımız için yeni ve kapsamlı bir destek paketi açıklaması gerekmektedir. İYİ Parti iktidarında esnafın da, vatandaşın da yüzünün güleceğine söz veriyoruz”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.