Emniyet Müdürü Ceren’den Mehmet Çerçi’ye Ziyaret

11 Temmuz 2014 Cuma, 09:00

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye iadeyi ziyarette bulundu. Emniyet Müdürü Ceren’in ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak’da hazır bulundu.

Manisa’da göreve başlamasından buyana uyguladığı trafik uygulamaları ile dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, ziyarette uyguladığı çalışmalarla bir sistem oluşturmak istediğini söyledi. Sistem oturduktan sonra insanların alışacağını belirten Ceren, “Sistem oturana kadar ister istemez sarsıntılı bir dönem oluyor. Herhalde bu sistem kısa süre sonra oturur. Örneğin şarjlı motorlarla da ilgili tepkiler var. Şarjlı motorlarda trafiği riske atıyor. Daha da kötüsü ses çıkarmadığı için tehlike arz ediyor. Bu motoru 11 yaşındaki çocuk bile kullanabiliyor. Sonucunda kazalar olabiliyor. Belli bir süre sonra sistem oturacak” dedi.

Ziyarette Başkan Çerçi bonzai maddesinin bu günlerde çok konuşulduğunu belirtti. Ceren ise uyuşturucu maddelerini polis olarak yakalamakla mükellef olduklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Uyuşturucu maddeyi yakaladıktan sonra adliyeye götürüyoruz. Bu maddenin kullanılmaması için herkese görev düşüyor. Kullanan kişilerinde tedavisi çok zor oluyor. Bonzai maddesi de İstanbul kaynaklı. Yüzde 60 ve 70 İstanbul’da kullanılıyor. Çok tehlikeli bir madde. Bazıları tadına bakayım diye başlıyor. Bunu madde kullanımın en çok tetikleyen arkadaş çevresi, maddeye olan merak. Bunun için gençlere seminerler vererek bilgilendirmemiz gerekiyor.”

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, polisin yapacağı her türlü çalışmaya destek vereceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir