DEVLET HASTANESİNE YOĞUN BAKIM TAKVİYESİ

11 Şubat 2014 Salı, 13:04

Turgutlu Devlet Hastanesi’nin 14 kişi kapasitesindeki yoğun bakım ünitesi ihtiyacı karşılayamaması üzerine 20 kişiye çıkarıldı.
Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Simav, Hastane Başhekimi Sabri Taşçıoğlu’nu ziyaret ett. Kapasitesi arttırılan yoğun bakım ünitesini yerinde inceleyen Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, emeklerinden dolayı Başhekim Sabri Taşçıoğlu’na teşekkür etti. Orhan, “Devletimizin Turgutlu’ya yaptığı en büyük yatırımlarından olan 300 yataklı modern devlet hastanesine hergün bir yenilik eklenmesi beni mutlu ediyor. Bu hastanede görev yapan personele teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Turgutlu Devlet Hastasi Başhekimi Sabri Taşçıoğlu yeni yoğun bakım ünitesini hakkında detaylı bilgiler verirken; “Mevcut ünitemiz ihtiyacımıza cevap vermiyordu ve bizde bir bölümü yoğun bakıma ek yaparak kapasitemizi arttırdık” şeklinde konuştu. Günde yaklaşık 2000’in üzerinde vizite yapan hastane sadece Turgutlu’dan dahil çevre il ve ilçelerden de talep görmeye başladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.