DEVLET BAHÇELİ MANİSA’DA

02 Mart 2014 Pazar, 16:08

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İktidarın tadına vardıktan sonra anlayışları, davranışları değişti. Türkiye’yi yaşanamaz bir ülke haline getirdiler” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Manisa’nın Soma ilçesine geldi. Partililer tarafından Soma’nın girişinde karşılanan Bahçeli, Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne gelerek Kırgız çadırını ziyaret etti. Kırgız çadırı ziyaretinin ardından Soma Belediyesi önündeki ilçe meydanında seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen Bahçeli, seçmene “oy ver” çağrısında bulunarak “Bir gün geliyor. O gün bir ihmalkarlık yapıyoruz. 5 yıllık hizmeti silip atıyor emeği sıfırlıyoruz. Bir görev ihmali ile MHP’ye ve Türkiye’ye zarar veriyoruz. Sandık görevliliği çok önemlidir. Bir oyla kaybeder bir oyla kazanırsınız. Sandıktaki oy hırsızlarına müsaade verilmemelidir. Görevlerini tam istiyoruz” dedi.
Türkiye’nin önemli bir döneme geldiğine vurgu yapan Bahçeli, şöyle konuştu: “Böyle önemli bir dönemde görevlerimizi yerine getirirsek siyasi hayatı yeniden şekillendirme fırsatı doğar. İstediği yasayı çıkarıp değiştirebilir. Böyle bir fırsat belli bir dönemde olur, iktidar sarhoşluğu ile gülücükler dağıtıldı. İktidarın tadına vardıktan sonra anlayışları, davranışları değişti. Türkiye’yi yaşanamaz bir ülke haline getirdiler.”
17 Aralık yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklananların serbest bırakılmasına değinen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi soyup soğana çeviren bir İranlı uşak tahliye ediliyor. Bir sebebi olsa gerek. Demekki bu İranlı uşak yolsuzluğu kiminle yaptığını iyice görmüş ajandasına not etmiş. Bu şahıs birçok şeyi biliyor. Beni kurtarmazsanız konuşur alayınızı yakarım diyor. Nasıl yakıyor. Savcıyı değiştiriyor. İddianameleri bir hoş ediyor. Yeterli delil yoktur diye dışarı salıyorlar. Televizyonlarda ayakkabı kutularını görmediniz mi? Kasaları görmediniz mi? Sen uzayda mı yaşıyorsun hakim bey. Yolsuzlukla ve rüşvetin bir sorumlusu da sensin hakim bey unutma. Bu şekilde devam edilemez.”

“YÜZDE 51’LE GİDECEKSİN”
Bahçeli, konuşmasının devamında iktidara yüklenerek şöyle konuştu: “Abbas yolcu, 51 ile geldin 51 ile gideceksin. Ne kadar montaj derse komplo derse inanacak mıyız? Bu montajı nerede yapıyor. Seçim meydanlarında taşımalarla montaj dublajla konuşmalar yapıyor. Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın. Dizinin bağı kalmadı, yolun yarısında nefesin tükenir. Cumhurbaşkanlığı senin için hayaldir rüyadır. Yolsuzluk ve rüşvetin üzerine git. Milletten özür dile, evlatlarının elinden tut en yakın karakola git ondan sonra yargının önüne çık. Yapamazsan bir gün gelecek milliyetçi hareket 7 göbeğinden hesap soracak.”
Andımız ve T.C. ifadelerinin kaldırıldığını hatırlatan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Allah, MHP’ye iktidarı nasip ederse, nerede ikamet edersen et onun 25-30 metre karşısına ne mutlu Türküm diye yazmazsam namerdim. Okula giden çocuklara evlerinin önünde Andımız’ı okutmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını sormazsam namerdim” ifadelerini kullandı.
Soma ziyaretinin ardından Bahçeli, Manisa’nın Kırkağaç ilçesine gitti. Burada da vatandaşlara seslenen Bahçeli, Soma’da söylediklerini yineleyerek, “Yüzde 51 ile geldiler yüzde 51 ile gidecekler. Vurun tokadı gitsin AKP’ye” dedi. Sloganlar eşliğinde ilçeden ayrılan Bahçeli, Akhisar’a geçti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.