DEVLET BAHÇELİ MANİSA’DA 8 İLÇEDE SEÇİM GEZİSİ YAPTI

03 Mart 2014 Pazartesi, 19:08

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa ve İlçeleri ziyaret programı kapsamında Turgutlu’ya geldi. Bahçeli’yi MHP seçim bürosunda bekleyen 5 binin üzerindeki coşkulu kalabalık “Devlet’in Başına Devlet Gelecek” sloganları attılar. Bahçeli, Turgutlu’daki konuşmasında herkesin 30 Mart’ta sandığa gitmesini ve 2015 seçimleri öncesi iktidara bir uyarı verilmesi gerektiğini ifade etti. Bahçeli’nin Turgutlu ziyaretinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, MHP Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, MHP Turgutlu İlçe Başkanı Sedat Kutlu ve birçok MHP’li yer aldı.
Turgutlu’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Bahçeli konuşmasında;” Manisa’mıza Manisalıların çok sevdiği Cengiz Ergün’e emanet ettik ve ona ilçelerinde birlikte çalışacağı daha da güçlü hizmetleri verebileceği isimleri belirle dedik o da Turgutlu’da Turgay Şirin ile yola çıktı. Manisa’da Cengiz Ergün, Turgutlu’da Turgay Şirin seçimleri kazanacaktır. Onları destekleyin” dedi.
Açıklamalarına devam eden Devlet Bahçeli 30 Mart seçimlerinde gereken cevabın sandıkta verileceğine inandığını söylerken; “Gittiğimiz her yerde gördüğümüz bu coşkulu kalabalık 30 Mart halk iradesinin iktidarı silkeleyeceğini bize gösteriyor. 30 Mart seçimleri önemlidir, değerli vatandaşlarımızın seçimlere katılma oranının yüksek olması lazım. Bu bir başka deyişle hiçbir mazeret ileri sürmeksizin, 30 Mart’ta herkes oy vermek yeterliliğine sahip olan herkes sandığa koşarak gitmelidir” şeklinde konuştu.
BAHÇELİ EGE DE İKTİDARA YÜKLENDİ
Bahçeli Turgutlu’da ki açıklamalarında; ” Ben AKP’ye oy vermiş vatandaşlarımızı kırmak istemiyorum ancak yol kirlidir. Tercih sizin biz kirlenmeden yolumuza devam ediyoruz. Ülkemiz zor bir süreç yaşıyor, yolsuzluklar, ses kayıtları aldı başını gidiyor. 30 Mart seçimlerinde demokrasi sınavı vereceğiz. Sandığa gidin ve vurun AKP’ye tokadı. Başbakan’ın duruşu diktatör duruşudur. Dün adalet sağladığını söylediği isimler şimdi paralel devlet olmuştu. Polisler ve savcılar kıyıma uğramıştır” şeklinde konuştu. Konuşmalarına ara vermeden devam eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a seslenerek; Çankaya yokuşunu sen artık çıkamazsın, Cumhurbaşkanlığı senin için artık hayal. Görüntüler umarım montajdır” ifadelerini kullandı.
BAHÇELİ ANDIMIZI OKUDU
Binlerce kalabalığın karşısında konuşmalarına devam eden Bahçeli:”Sayın Başbakan Ben Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım. Çünkü ben hırsız değilim, soyguncu değilim, rüşvetçi değilim” dedi. Bahçeli ayrıca Erdoğan’ın Yüce Divan yolunun açık olduğunu ifade ederek; ” AKP iktidarına son verdiğimiz gün Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin önüne Ne Mutlu Türküm Diye yazacağız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.