Danışmanı Özatıcı’dan, AKP’li Akkal’a ders

05 Şubat 2019 Salı, 12:10

İYİ Parti’den istifa ederek, AK Parti’ye geçen Tamer Akkal’ın danışmanı Cenk Özatıcı, istifa etti. İstifa ettiğini sosyal medyadan duyuran Özatıcı, açıklamalarıyla Akkal’a ders verdi.

Özatıcı, açıklamasında, “Türkiye’de parlamenter demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve güçler ayrılığı ilkesini tesis etmek, adil bir toplumu, adil bir devleti inşa etmek ve tek adam rejimine son vermek amacıyla kurulmuş partime, İYİ Parti’ye, Gençlik Kolları kurucu Genel Sekreteri ve Manisa Milletvekili adayı olarak tüm gücümle hizmet etmeye çalıştım. Manisa’da 6. sıra milletvekili adayı olarak, seçilme şansım olmadığı halde nasıl bir gayret gösterdiğime, ilk önce Allah, sonra beraber emek verdiğimiz teşkilatlarımız şahittir.

130 BİN OYU YOK SAYDI

Seçimden sonra, ODTÜ’de doktora yapan bir ülkücü öğrenci olarak, İYİ Parti Manisa Milletvekilinin yanında TBMM’de danışmanlık kadrosu aldım, hem okudum hem çalıştım. Fakat geldiğimiz noktada 130.000 vatandaşımızın oyunu, teşkilatlarımızın baskı ve imkansızlıklar içinde verdikleri mücadeleyi hiçe sayarak AKP’ye geçen bir milletvekilinin yanında, aynı göreve devam etmeyi utanç vesikası olarak kabul ederim. Bu sebeple bu görevden istifa ettiğimi kamuoyuna arz ederim. Onurlu bir yenilgi, yüz kızartıcı bir zaferden daha iyidir. Bu haramzade düzene boyun eğerek zafer kazanmaktansa, onurlu ve cesur insanlarla kaybetmeyi tercih ederim” diye konuştu.

Sizde yorum yapın..