Cumhur İttifakı eriyor!

08 Haziran 2018 Cuma, 19:22

24 Haziran seçimleri için iki parti tabanında da rahatsızlık yaratmasına rağmen yapılan AK Parti ile MHP ittifakı, her geçen gün İYİ Parti’ye yarıyor. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’na ikna olmayan ve kararsız kalan MHP’lilerin önemli bir kısmı, milletvekilliği adaylarını da görünce yönünü İYİ Parti’ye çevirdi. 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine kısa bir süre kalan Ak Parti hem genelde hem yerelde kan kaybetmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Başkanlık”, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ise Meclis’te ve siyasette kalma stratejisinin zorunlu bir sonucu oluşan ittifak, uygulandığı ilk günden bu yana tepkilere neden oldu.

MHP’Lİ SEÇMENLER KALİTELİ ADAYLARA YÖNELDİ

Manisa’da AK Parti-MHP ittifakından rahatsız olan MHP’li seçmenler, tıpkı önceki partililer gibi yönünü İYİ Parti’ye çevirdi. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’na ikna olmayan ve kararsız kalan MHP’lilerin önemli bir kısmı, milletvekilliği adaylarını da görünce iyice partiden koptu. Bu kopuş adaylarının kaliteli olması sebebiyle İYİ Parti’ye yaradı. Tepkilerin sandığa da yansıması üzerine İYİ Parti’nin vekil sayısını arttıracağı konuşuluyor.

AK PARTİ’DE HUZUR KAÇTI

Ak Partililerin kendi milletvekili aday listelerine gösterdiği tepkinin ardından MHP’li seçmenin de oyunu kaybetmesi, parti de huzuru kaçırdı. Öte yandan geçtiğimiz 2015 genel seçimlerinde 5’inci milletvekilini yurtdışı oylarının açıklanması ile birlikte kazanan Ak Parti’deki düşüş, HDP’nin Sırrı Sakık’ı Manisa’dan aday göstermesi ile dibe vurdu. MHP’li seçmenin İYİ Parti’ye kaçtığı, Kürt seçmenin de HDP’ye kaçtığı Manisa’da Ak Parti’yi kötü günler bekliyor.

 

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..