ÇOBANİSA MHP İÇİN AYAĞA KALKTI

15 Ocak 2014 Çarşamba, 00:19

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Aşağı Çobanisa’da vatandaşlarla buluştu. Aşağı Çobanisalılar tarafından köy girişinde meşaleler ve havai fişekler eşliğinde büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Ergün ve Çöllü, esnaf ve vatandaşlarla tek tek tokalaştı, kendilerine gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür etti. köy meydanında vatandaşlara seslenen Ergün ve Çöllü’nün konuşmaları sık sık alkış ve tezahüratlarla kesildi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, yerel seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Aşağı Çobanisa Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy girişinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Ergün ve Çöllü, araçlarından inmesiyle birlikte meşaleler ve havai fişekler eşliğinde ağırlandı. Aşağı Çobanisalı esnafları ziyaret eden ve hayırlı işler dileyen Ergün ve Çöllü, tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Köy meydanında bulunan kıraathanede vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’e köy sakinleri tarafından çiçek de takdim edildi. Daha sonra esnaf ve vatandaş ziyaretine devam eden Ergün ve Çöllü, meydana girişlerinde alkışlarla karşılandı.

 

Belediyecilik mali disiplin ve ekip çalışması gerektirir

 

Köy kıraathanesinde vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Hacıhaliller Belediye Meclis Üyesi Mehmet Baskak, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte köy ve belde yolları ile ova yollarının asfaltla tanıştığını söyledi. Baskak, yapılan hizmetlerde Ergün’ün yanı sıra Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’nün de katkısının büyük olduğunu belirterek, teşekkürlerini sundu. Daha sonra Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü söz aldı. Manisa’nın artık büyükşehir olduğunu ve Genel Merkezin aldığı kararla Şehzadeler ilçesine Belediye Başkan Adayı olduğunu belirten Çöllü, belediyecilik tecrübesi içinde mali disiplin ve ekip çalışmasına önemli yer verdiğini ifade etti.

 

Hep denetlendik hep alın akıyla çıktık

 

Manisa’ya yapılan Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin proje aşamasında yalnızca zemin çalışması ve düzenleme maliyetinin 3,5 milyon TL’ye mal olacağını ortaya çıkardıklarını

belirten Çöllü, bunun yerine belediyenin kendi araçlarıyla bu çalışmayı yaparak, Manisa Belediyesi’ni bu külfetten kurtardıklarını aktardı. Manisa Belediyesi’nin 4 yıl boyunca denetlemelerden geçtiğini de sözlerine ekleyen Çöllü, her denetlemeden alın akıyla çıktıklarını, yetim hakkı yemediklerini ve yedirmediklerini vurguladı. Seçilmeleri durumunda yapacakları projeleri de anlatan Çöllü, ekip ruhuyla tüm belde ve köylerin ihtiyaçlarının giderileceğini dile getirdi.

 

Elektrikleri kesilen belediyeden rekorlar belediyesine

 

Çöllü’nün ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Yoğun alkış ve tezahüratlar eşliğinde konuşmasına başlayan Ergün, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve sıcak karşılamadan dolayı Çobanisalılara teşekkür etti. Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 1 Nisan 2009 tarihinde Manisa Belediyesi’nin 96 milyon TL borç içinde olduğunu gördüklerini hatırlatan Ergün, 15 ay içinde bu borcu eriterek, belediyeyi gelir elde eden ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediye haline getirdiklerini söyledi. Borçları nedeniyle elektrikleri kesilen, İller Bankası gelirlerine haciz uygulanan bir belediyeden bütçesinde rekorlar kıran bir belediye haline geldiklerini belirten Başkan Ergün, örnekler vererek, borçların nasıl eritildiğini ve mali disiplinin ne şekilde sağlandığını anlattı.

 

Ergün’den Çöllü’ye övgü dolu sözler

 

Sağlanan mali disiplinin ardından Manisa’nın 57 mahallesinin tamamına ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini ve geçen 3,5 yıllık sürede 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdıklarını kaydeden Ergün, kentteki en ince ayrıntıya kadar hizmetler yaptıklarını söyledi. Manisa Belediyesi’nde sayıları bin 900’lere ulaşan ekibiyle çalışmaları yerine getirdiklerini belirten Ergün, o dönem Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görevinde bulunan Cem Çöllü’den övgü ile söz etti, çalışmalara yaptığı katkılar nedeniyle ayrıca teşekkür etti. Sağlanan hizmetlerle Manisa’nın gecesini ve gündüzünü ayrı bir güzelliğe kavuşturduklarını da sözlerine ekleyen Ergün, bu sayede vatandaşların yaşadıkları yerlerde mutlu ve huzurlu olduğunu ifade etti.

 

Siz giderken biz dönüyorduk

 

Manisa Belediyesi’nde devam eden projeler hakkında da vatandaşları bilgilendiren Ergün, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, 170 dönüm alan üzerine inşa edilen Kent Park, 2 adet toplam 1000 araçlık dev otoparklar gibi projelerin çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yaptıkları projelerin taklit edilmeye başlandığını da belirten Ergün, “Yeni aday olan bazı arkadaşlarımız 3,5 senedir çalıştığımız tam otomasyonlu otopark projesini kendi projesiymiş gibi lanse etmeye çalışıyor. Kusura bakmayın ama siz giderken biz dönüyorduk” dedi.

 

Tanrıverdi’ye hodri meydan

 

Manisa’da sürekli olarak polemik konusu yapılmaya çalışılan katı atık tesisleri için göreve geldikleri ilk günden beri çalışma yaptıklarını, Uzunburun Köyü Sarıçam mevkiinde hayata geçirecekleri modern tesisler için son aşamaya geldiklerini de belirten Ergün, “Hüseyin Bey Ankara’dan firmanın yetkilisiyle çöp sahasında şov yaptı. 200 milyon TL yatırımla söz konusu firmanın çalışma yapacağını söyledi. Sen ihale yapmadan, konuyu Meclis’e getirmeden nasıl bu hizmeti yerine getireceksin? Bu, ihaleye fesat karıştırmaktır. Önce bu işi öğreneceksin. Şimdi soruyorum; 60 milyon TL’ye yapacağımız bu yatırımı 200 milyona yapacağınızı söylüyorsunuz. Yap-işlet-devret modeliyle Manisa’da bu işi yapamazsınız. Bunun bedelini Manisalılara ödettirmektir bu model. Halktan ton başına aylık ücret almaktır. Bu model genelde 25-30 seneliktir. Ayda 5 trilyon Manisalıların cebinden para çıkartacaksınız. Bunun açıklamasını yapın. Her şey hesap işi. Atmayla etmeyle olmuyor. Hodri meydan” diye konuştu.

 

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı

 

Çobanisalıları Manisa’da hayata geçirdikleri projelerden bir tanesi olan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu görmeye davet eden Ergün, elindeki üzerinde ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazısı bulunan atkıyı kaldırarak, birlik ve beraberliğin bu kelime altında inşa edilebileceğine dikkat çekti. Ergün’ün bu hareketi, Çobanisalılardan büyük alkış aldı. Hizmetin siyasetinin olmayacağı anlayışıyla Manisa’da hizmet ürettiklerini ifade eden Ergün, 2012 yılının Aralık ayında çıkan yasayla Manisa’nın büyükşehir olduğunu, büyükşehirin daha büyük bütçeyi getirdiğini söyledi. Bu büyük bütçenin emin ellere teslim edilmesi gerektiğine de vurgu yapan Ergün, “Geçmişte yaptığımız çalışmalar, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

 

Çobanisalılardan destek istedi

 

Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Manisa Belediyesi’nin kendi bütçe imkanlarıyla ilçe, belde ve köylere yalnızca 6 ayda 35 milyon TL’nin üstünde yatırım yaptıklarını kaydeden Ergün, büyükşehir olunmasının ardından daha büyük hizmetleri kazandıracaklarının sözünü verdi. 30 Mart tarihindeki yerel seçimlerde 4 farklı oy kullanılacağını da hatırlatan Ergün, mahalle muhtarı, belediye meclis üyeliği, ilçe belediye başkanı ve büyükşehir belediyesi için ayrı ayrı oy kullanılacağının altını çizdi. Daha sonra Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’nün elini havaya kaldıran Ergün, Şehzadeler’de Çöllü, Büyükşehir’de şahsına destek istedi. Çobanisalılar da hep bir ağızdan MHP’nin iki adayını destekleyeceklerinin sözünü verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.