CHP’NİN İDDİALI ADAYI!

22 Ocak 2015 Perşembe, 16:51

Tatar’ın hedefi ilk sıra!

CHP Manisa milletvekili aday adayı Hakan Tatar, Manisa’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek partisinin ve kendisinin hedeflerini açıkladı. CHP’nin demokrasinin kalesi olduğunu ifade eden Tatar, aday sıralamasında kendisinin ilk sırada yer alacağını iddia etti. Tatar’a CHP’nin tanın yüzü Semih Balaban da destek verdi.

Ferdi UZUN

CHP Manisa milletvekili aday adayı Hakan Tatar, Manisa’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla Teras 2’de bir araya geldi. Yol arkadaşları Semih Balaban ve partililer de toplantıda Tatar’ı yalnız bırakmadı. Tatar, demokrasinin beşiği CHP’de yine her zaman olduğu gibi önseçim yapılacağını iddia ederek diğer genel seçimlerin aksine CHP genel merkezini sıralamada kontenjan kullanmayacağını söyledi. Tatar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Manisa için umutlu olduğunu belirterek, ” Genel Başkanımız sıralamada kesinlikle kontenjan aday olmayacağını ifade etti. Ancak ilk beş sırada bir kadın aday yer almasını şart koştu. Şimdi tüm aday adayı arkadaşlar olarak Haziran ayındaki gelen seçimlere kilitlendik” dedi.

Herkesle tek tek görüşeceğim

Tatar, partisinin genel seçim hedefini de anlattı. Geçtiğimiz gelen seçimde CHP’nin üç milletvekili çıkarıp dördüncüsünü kıl payıyla kaçırdığını hatırlatan Tatar, ” Hedefimiz 5 Milletvekili. Biz 4 Milletvekilini garanti görüyoruz” dedi.  Hakan Tatar, ” Partimiz demokrasinin kalesi. Bunun için genel merkezin Ankara’da halkın kendi belirlediği Milletvekilleriyle temsil edilmesine izin veriyor ben ön seçim için çok çalışacağım. Ön seçimde il genelinde yaklaşık 22 bin üyemiz oy kullanacak. Hepsiyle tek tek görüşeceğim, plan ve projelerimi anlatacağım” diye konuştu.

Şimdi sıra bende

CHP’li Semih Balaban da Milletvekili adayı Hakan Tatar’a sonuna kadar destek verdiğini söyledi. Balaban, ” Biz parti olarak 30 Martta bazı hatalar yaptık. Algıyı yönetemedik, kendimiz halka yeterince anlatamadık. Haziran Gelen seçimleri böyle olmayacak. Hakan Tatar arkadaşımız planlı programlı dürüst ve çalışkan. Kendisi ben belediye başkanı adayıyken maddi manevi hep yanımda durdu. Şimdi sıra bende. O Milletvekilliğini  hak ediyor çünkü halka bütünleşmiş halkın içinden birisi. Onun ön seçimde ilk sıralarda yer alması için ben oy vereceğim ve ona oy isteyeceğim”

DSC_0726_3000x1993

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir