CHP’li Özel’den, ‘Beştepe Sofrası’ tepkisi

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 17:19

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kurulan sofrada, ulu önder Atatürk’e yönelik sözleriyle bilinen yazar Kadir Mısıroğlu’nun davet edilmesine CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, sert tepki gösterdi. Özel, “Sarayın her şeyi tamdı. Bir soytarısı eksikti. Şimdi onu da buldular herşey tamamlandı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda ‘Milli Mirasımız ve Gelecek Tasavvurumuz’ temasıyla yazar ve tarihçilerle bir araya geldi. Üç saatlik yemeğe, M. Şevket Eygi, Ertuğrul Düzdağ, Kadir Mısıroğlu, Rasim Özdenören, Mesut Uçakan, Hasan Çelebi, Yavuz Bahadıroğlu, Hasan Celal Güzel, Vehbi Dinçerler ve Hasan Aksay katıldı.

Davete Atatürk’e yönelik açıklamalarıyla tanınan Kadir Mısıroğlu’nun katılmasına CHP’den büyük tepki geldi. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, şunları söyledi:

“Kadir Mısıroğlu’nun o sofraya davet edildiğini ilk duyduğumda, aklıma gelen ilk düşünce şu oldu. O sarayın yemek takımları var. Bardakları var. Bir tek soytarısı eksikti. Şimdi soytarısı da bulunduğuna göre her şey tamamlandı. Atatürk, Çanakkale Savaşı’nda göğsünden vurulduğu zaman onu saati kurtarmıştı. O Atatürk sonra ülkesi için hizmetler yaptı. Şimdi son cumhurbaşkanı, onu göğsünden hançerlemeye çalışıyor ama başaramayacak. O masa, Türkiye Cumhuriyeti’nin Devlet geleneğinde olan, bizzat Atatürk tarafından Çankaya Köşkü’nde kurulmuş bir masaydı. Böyle bir kritik bir anda, o masaya bir soytarıyı oturtmak, Atatürk’ün böğrüne hançer vurmaktır. Cumhurbaşkanı’nın amacı Atatürk’ün mirasını silmek. Ama ne yaparsa yapsın, Atatürk’ün mirasını silemeyecek. Bu ülkenin evlatlarının, kalbinden onu sökemeyecek.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir