CHP’li ÖZEL BALBAY’I BİRAN OLSUN YALNIZ BIRAKMADI

10 Aralık 2013 Salı, 15:29

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 4 yıl 277 gün sonra özgürlüğüne kavuştu. Sabah ilk iş kızı Yağmur’u okuluna götürdü. Balbay, cezaevindeyken kendisini ziyaret edenlere özgür olduğunda en çok yapmak istediği şeylerden birinin kızını okula götürmek olduğunu söylemişti. Balbay, özgür olduğu ilk gün hayalini gerçekleştirdi. Balbay’ın sonraki durağı cezaevine girdiği dönemde Ankara temsilciliği görevini yürüttüğü Cumhuriyet Gazetesi oldu. Dün gece ailesi ve sevenleriyle kucaklaşan Balbay, bugün TBMM’de yemin edecek.

…ve Balbay Tahliye oldu

Balbay’ı cezaevi kapısında gün boyu eksi 8 dereceye varan soğuğa rağmen sevenleri yalnız bırakmadı. Dün öğle saatlerinden itibaren Balbay’ın kaldığı Sincan Cezaevi’nin önünde toplanmalar başladı. Akşam saatlerinde Balbay’ın tahliye kararının, cezaevi önünde bekleyenlere ulaşmasıyla sevinç çığlıkları yükseldi. Partililer tahliye kararını halaylar çekerek kutladılar. Bazı partililerin sevinçten ağladıkları görüldü.

Kılıçdaroğlu’ndan Talimat

CHP Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu Üyesi Manisa Milletvekili Özgür Özel ise PM üyeleriyle birlikte Balbay’ın tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’ne gelerek, tahliyeye ilişkin hazırlıkları değerlendirdi. CHP Manisa Milletvekili Özel, yaptığı açıklamada Silivri’den Anayasa Mahkemesi’nin kararının aksi yönünde bir karar beklemediklerini ifade ederek, “Balbay’ın artık tahliye edilmesini bekliyoruz. Tahliye kararı verilmesi durumunda, Balbay’ın ailesine kavuşması için ona refakat edeceğiz. Bunun, cezaevleri komisyonu olarak tatsız ziyaretlerimizin yanında ilk kez büyük bir keyif alarak yapacağımız bir görev olmasını umut ediyoruz. Balbay’ın tahliye olması durumunda, onu Sincan’da kalabalık bir grup olarak karşılayacağız” dedi.

Merhaba Özgürlük

Özel’in bu değerlendirmesinden birkaç saat sonra Balbay’ın tahliye kararı geldi. Tahliye kararının hemen ardından Balbay’ın eşi ve CHP’li milletvekilleri cezaevi kampusunun içine girerek Balbay’ı karşılamaya gitti. Balbay, sağlık kontrolünün ardından salıverildi. Cezaevi içinde eşi Gülşah Balbay’ın yanı sıra Özgür Özel olmak üzere CHP’li vekillerle kucaklaşan Balbay, yoğun sevgi gösterilerine teşekkür ederek yanıt verdi. İlk mesajını cezaevi önünde yaptığı açıklama ile veren Balbay, en zor günlerinde hep yanında olan eşine de alnından öperek teşekkür etti. Balbay cezaevinde en çok gelecek biriktirdiğini ifade ederek, kalabalıkta kendisini sesleyen vatandaşlara “Merhaba Özgürlük” diyerek seslendi.

CHP’li Özel Balbay’ı Biran olsun Yalnız bırakmadı

Bugüne kadar gerek Silivri de gerekse Sincan cezaevinde hemen her ay birkaç kez ziyaret ettikleri Balbay’ı CHP’li Özel özgürlüğün ilk dakikalarında da bir an olsun yalnız bırakmadı. CHP otobüsü ile birlikte Balbay’a evine kadar eşlik eden Özgür Özel sosyal medyadan dakika dakika gelişmeleri paylaştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.