CHP VE MHP 30 MART’TA AVCUNU YALAYACAKLAR

25 Aralık 2013 Çarşamba, 13:57

BU KADAR KESİN KONUŞTUĞUNA GÖRE GÖKDEN VAHİY Mİ İNDİ

Yerel seçimlerin Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçimler olduğunu belirten AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, “Türkiye’nin yükselmesini, güçlenmesini hazmedemeyenler kirli oyunlar peşindedir. Türkiye’de düzen bozulsun, huzursuzluk olsun ve tekrar terör essin, Türkiye’de tekrar kardeş kardeşi yok etsin, annelerin gözyaşı dinmesin istiyorlar.”dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, beraberinde AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ ve İl Başkan Yardımcısı Zafer İkinci ile birlikte Kula ve Selendi’de seçim çalışması yaptı. Kula ve Selendi girişinde çok sayıda partili tarafından karşılanan Hüseyin Tanrıverdi ve beraberindeki heyet ilk önce Kula’da çok sayıda aracın oluşturduğu konvoy eşliğinde şehir turu yaparak halkı selamladı. Tanrıverdi ve beraberindeki heyet daha sonra AK Parti Kula İlçe teşkilatı tarafından Değerli Düğün Salonunda  düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Kula İlçe Başkanı Nejat Gülmez’in ardından kürsüye gelen Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, “Kula olarak gerçekten çok mutluyuz. Sayın Tanrıverdi’nin adaylığı tüm Manisa için gerçekten çok önemli. Ama bizler bu ilçede doğduk, bu ilçede büyüdük, bu ilçede yaşıyoruz ve Manisa’da böyle bir temsilcimizin olması bizler için onur ve gurur vesilesidir. Bir ve beraber olduğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yok. İnşallah, birlik ve beraberlik içerisinde 2014 30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin öncelikle ilçemize, Manisa Büyükşehrimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. En hayırlı görevi kim yapabilecekse Allah bu göreve onu nasip etsin” dedi.

ÖZDAĞ 2014 SEÇİMLERİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin önemine dikkat çeken AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise, “ Eğer Fatih varsa Osmanlı var. Eğer Yavuz varsa Osmanlı var. Abdül Hamit varsa Osmanlı var. Melih Şah varsa Selçuklu var. Malazgirtte Alparslan varsa Selçuklu var. Eğer Atatürk varsa Türkiye var. Menderes varsa, Özal varsa, Recep Tayyip Erdoğan varsa Türkiye var. 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler 2002’den, 2004’den, 2007’den, 2009’dan ve 2011 seçimlerinden daha çok önemlidir. Hepimiz koşacağız. Kapı kapı dolaşacağız ve yaptıklarımızı anlatacağız. Hüseyin Tanrıverdi’nin işi zor. 17 ilçeyi gezecek, 960 bin seçmene hitap edecek. Ama şunu bilsin ki işi kolay. Arkasında 1011 seçimlerinde Ak Partiye oy veren 407 bin ak yürek ak alın var inşallah. Teşkilatımız ve Milletvekilleri olarak yanınızdayız.”diye konuştu.

CHP VE MHP 30 MART’TA AVCUNU YALAYACAKLAR

Kendisini coşkulu bir şekilde karşılayan Kulalılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ak Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine Büyükşehir Yasasını hazırlama talimatı verdiğini, yaptığı çalışmalar sonucunda da Manisa’nın Büyükşehir olduğunu söyledi. Tanrıverdi, “Başbakanımızdan bu talimatı aldıktan sonra yasa çalışmalarımızı ve düzenlemelerimizi yaptık. Ana muhalefet partileri ve muhalefet partileri hep isyan ettiler ama milletimiz adına bu yasa çıktı ve arkasından yine ana muhalefet partisi durmadı ve anayasa mahkemesine itiraz etti.  Ama anayasa mahkemesi adil bir şekilde kararını verdi ve büyükşehir yasasını onadı. O gün itiraz edenler, ‘bu yasa Türkiye’yi bölüyor, beldelere hizmet gitmeyecek’ diyenler şimdi köy köy belde belde gezip bu yasanın faziletlerini anlatmaya çalışıyorlar. Bu yasayı inanarak çıkardık bu günde inanarak bu yasanın ülkemize faydalı olduğunu söylüyoruz. O halde bu yasaya inanmayanlar mı büyükşehre seçildikleri zaman daha iyi hizmet verirler, yoksa bu yasaya inanlar mı daha güzel hizmet verirler? Dolayısıyla bu yasa ülkemizin ve insanlarımızın menfaatine. Biliyorlardı ki Manisa Büyükşehir belediyesi olduğunda CHP seçimi kazanamayacak avucunu yalayacaktı. MHP seçimi kazanamayacak avucunu yalayacak. Dolayısıyla birkaç ilçe alabilmek için bu yasaya karşı çıktılar. İnşallah milletimiz bu yaşananları gözden ırak etmiyordur ve sandık önüne konulduğu zaman da bu yasayı ortaya koyandan, bu yasaya inananlardan yana tercihini yapacaktır.”ifadelerini kullandı.

 “BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYESİNDEN HİZMET ALACAKSINIZ”

Tanrıverdi konuşmasına şöyle devam etti; “Artık birlik, beraberlik ve iş yapma zamanı. Kula adına kazanma, gelecek nesillerimize daha güzel eserler bırakma zamanı. Bunları yapmanın zamanı gelmiş hatta geçmektedir. Bu anlamda inşallah bir Kula’lı kardeşiniz olarak Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman Kula iki yönden hizmet alacaktır. Birincisi Kula Belediye Başkanlığı, ikincisi büyükşehir belediye başkanlığından hizmet alacaktır. Burada her bir köyümüzün alt yapısı, meydanlar, yollar, köprüler göletler büyükşehir belediyesinin yapması gereken işler. Köylerimiz, beldelerimiz mahalle oldu. Buradaki bir Seyitali Mahallesine, Zaferiye Mahallesine, Dört Eylül Mahallesine nasıl hizmet gidiyorsa aynı şekilde mahalle olmuş Bebekli’ye, Başıbüyük’e, Narınca’ya, her birerine aynı şekilde hizmet gidecek. Artık hizmette norm ve standart birliği var. Ayrıca bu seçimlerde artık insanlarımız arasındaki eşitsizlik, sınıf farkı da kalktı. Önceden özellikle köyde oturan hemşerilerim sadece köy muhtarı için oy kullanıyorlardı. Şimdi oradaki muhtar için, Kula ilçe belediye başkanı ve meclis üyeleri için, büyükşehir belediye başkanı için oy kullanacaklar. Önceden dantel takınanlar, dağdaki çoban ile benim oyum bir olur mu diyordu. Bu yasa ile dağdaki çoban ile şehirdeki entel dantel geçinenlerin oyu aynı olmuştur. Bu sınıf farkını da ortadan kaldırmaktadır. Kula bütünlüğünde, Manisa bütünlüğünde yerel yönetimlerin önemli hizmetlerini sunacağız. Yerel yönetimler dediğimiz zaman ekonomik kalkınmayı, sosyal kalkınmayı ve kültürel kalkınmayı birlikte hatırlayacağız ve uygulayacağız.”

“TÜRKİYE’NİN YÜKSELMESİNİ, GÜÇLENMESİNİ İSTEMEYENLER VAR”

2014 Mart ayında yapılacak seçimlerin aynı zamanda Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçimler olacağını belirten Tanrıverdi, “Bu seçim farklı bir seçim, bu seçim Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçim. Bu seçim Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçim olduğuna göre son günlerdeki olaylardan bunu son derece iyi değerlendirmeli ve çıkarmalısınız. Türkiye’nin yükselmesini, güçlenmesini hazmedemeyenler kirli oyunlar peşindedir. Türkiye’de düzen bozulsun, huzursuzluk olsun ve tekrar terör essin, Türkiye’de tekrar kardeş kardeşi yok etsin, annelerin gözyaşı dinmesin diyorlar. Ekonomik olarak IMF’ye muhtaç olsun istiyorlar. Bunları isteyenler ülkemizi hasta adam olarak tanımlıyorlar. Türkiye bugün usta adam olunac hazmedemiyorlar. 4. Murat’ın ifadesi ile “bugün para alan yarın buyruk alır düşüncesi ile ülkemizi görmek istiyorlar. Türkiye IMF’ye olan borcunu ödedi, ekonomik bağımsızlığını ilan etti.  Ülkemiz 2023 hedefini tutturduğu zaman Türkiye’yi kimse tutamaz. ‘Biz dün Türkiye’ye hükmediyorduk, ne desek yapıyorlardı. Şimdi Türkiye güçleniyor. Güçlenen Türkiye’ye hükmedemeyiz. Daha 2023’e girmeden 30 Mart seçimlerini fırsat bilelim ayağını çelelim’ düşüncesindeler. Bu kirli oyunlara inat 30 Mart yerel seçimlerinde her bir kardeşim kapı kapı dolaşacak ve büyükşehir belediye başkanını seçecek, Kula Belediye başkanını, meclis üyelerini seçecek. Gençler hep slogan atıyor ya “dik dur eğilme, bu millet seninle” diye, 30 Martta sandıklar açıldığında başbakanımıza atılan bu sloganlarımızın doğruluğu ortaya çıkacak. Başı dik duracak ve dünyanın neresinde olursa olsun bir haksızlık, bir mağduriyet varsa onu ortadan kaldıracak. Bu dünyada güzel eserler bırakmalıyız. Sayın Başbakanımızın dediği gibi ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bunun için çalışacağız. Hepimiz faniyiz. Öbür tarafa götüreceğimiz tek şey arkamızdan edilecek dualardır” diye konuştu.

Konuşmasının ardından toplantıya katılarak kendisini dinleyen anne ve babasının yanına giden Tanrıverdi, anne ve babasının ellerini öperek onlardan hayır duası aldı. Tanrıverdi ve beraberindekiler Kula’da ki programın ardından Selendi ilçesine geçerek burada düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.