CHP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

24 Aralık 2014 Çarşamba, 12:47

CHP İl Başkanlığından istifa eden Cahit Kaplan, milletvekilliği aday adaylığını resmen açıkladı. Partisinin disiplinden uzaklaştığını belirterek milletvekillerini eleştiren Kaplan, “Bir milletvekilimiz Dersim olayları nedeniyle CHP adına özür diliyor, bir milletvekilimiz Türkler ve Kürtler eşit değil diyor, bir milletvekilimiz de kimse kabul etmese de biz cemaatle ittifak yaptık diyebiliyor. Bunları buradan şiddetle kınıyorum” dedi.

Ferdi UZUN

CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, il binasında düzenlediği basın açıklamasıyla milletvekilliği aday adaylığını resmen açıkladı. Basın toplantısında çok sayıda partili de Kaplan’ı yalnız bırakmadı. İl başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Kaplan, “Hepimiz siyasette önümüze farklı hedefler koyuyoruz. Ben de önümüzde dönemde CHP’yi parlamentoda temsil etmek için milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Herkes şunu bilsin ki bu aday adaylığı nihai hedef olarak görülmemelidir. Bizim nihai hedefimiz; CHP’nin iktidarıdır. Tek arzumuz, tek hedefimiz budur. Hiçbirimiz anamızdan milletvekili olarak doğmadık. Bizden sonra da il başkanlığı görevini yapacak çok donanımlı arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Bizden sonra gelen arkadaşlarımız da parti içi demokrasiyi içselleştirmelidir. Bunun yanında ön seçim düşüncesinden vazgeçmemelidirler” dedi.

CHP disiplinden uzaklaştı

Partisini eleştiren Kaplan, “CHP parti disiplininden gittikçe uzaklaşmaktadır. Bir milletvekilimiz Dersim olayları nedeniyle CHP adına özür diliyor, bir milletvekilimiz Türkler ve Kürtler eşit değil diyor, bir milletvekilimiz de kimse kabul etmese de biz cemaatle ittifak yaptık diyebiliyor. Bunları buradan şiddetle kınıyorum. Bu davranışlar halk gözünde CHP’ye olan güveni azaltmaktadır. CHP’de bir dil kültürünün, bir geleneğin devamını sürdürebilecek iradenin anlayışın temsil edilmesi gerekir. Seçeceğimiz arkadaşlar CHP geleneğini bilen ve ülkesine, partisine olan sorumluluğunu bilen kişiler olmalıdır” diye konuştu. CHP’li Kaplan, “Hiç kimseyi ayrıştırmadan hiç kimsenin etnik kimliğine bakmadan kardeşçe birlikte el ele yürüyeceğimiz bir Türkiye’yi inşa etme hedefinde olacağız” şeklinde konuştu.

Hedef 5 vekil

Boşalan il başkanlığı koltuğuna henüz netleşen bir ismin olmadığını belirten Kaplan, başkanın belirlenmesi için 24 kişilik yönetim kurulu üyeleri, ya kendi içerisinden seçecek ya da dışarıdan bir ismin belirlenerek başkan olacağını söyledi.  Kaplan ayrıca Manisa’da 5 milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.

esh_24498

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir