CENGİZ ERGÜN SEVGİSİ MEYDANLARA SIĞMADI

23 Ocak 2014 Perşembe, 17:56

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Akhisar ilçesinin ilk günkü ayağında ilçeye bağlı Karasonya Köyü’nü ziyaret etti. Köyün girişinde motosikletli gençler ve çocuklar tarafından karşılanan Ergün, köy meydanına kadar gösterilen yoğun ilgi nedeniyle güçlükle ilerledi. Köy meydanına girişiyle birlikte havai fişekler eşliğinde karşılanan Ergün’ün elini sıkmak isteyen yüzlerce köy sakini, Ergün’e sevgi gösterilerinde bulundu.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar ilçe gezisi kapsamında, ilçenin en büyük köylerinden olan Karasonya Köyü’nü ziyaret etti. MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay ile birlikte seçim otobüsüyle köye gelen Ergün, köy girişinde motosikletli gençler tarafından karşılandı. Gösterilen yoğun ilgi nedeniyle güçlükle köye ulaşan Ergün ve Onay, ilk olarak köy mezarlığı ve erenler türbesini ziyaret etti, dua okudu. Daha sonra yoğun kalabalığın kendilerini beklediği köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, havai fişekler eşliğinde karşılandı. Ergün ve Onay’ın etrafında çember oluşturan köy sakinleri, Ergün’ün elini sıkmak için adeta birbiriyle yarıştı. Ziyarette, vatandaşlara atkı dağıtılırken, çocuklara da top hediye edildi.

 

Örnek Başkan Cengiz Ergün

 

Köy meydanında ilk olarak Karasonyalılara hitap eden MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, gösterdikleri büyük ilgi nedeniyle köy sakinlerine teşekkür etti. Manisa’da 96 milyon TL’lik borcu bitirerek, kente 100’ün üzerinde proje kazandıran Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ü Karasonyalılarla buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade den Onay, Ergün’ün 5 yılda ortaya koyduğu çalışmalarla 81 ile örnek olduğunu dile getirdi.

 

Çalmadık, çırpmadık alın akıyla hesap veriyoruz

 

Onay’ın ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Borçları nedeniyle elektrikleri kesilen ve bu nedenle Türkiye’de elektrikleri kesilen tek il belediyesi olduklarını hatırlatan Ergün, 15 ay gibi kısa bir sürede bu borçları ödeyerek, 3,5 yılda 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdıklarını kaydetti. Çalmadan, çırpmadan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeden 5 yıla yakın bir süredir görevleri başında olduklarını ve kentin çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Ergün, “Çok şükür bunu sağlayarak, bugün alnımızın akıyla sizlere rahatlıkla hesabımızı verebiliyoruz” dedi.

 

Ne mutlu Türküm diyene

 

Manisa’ya Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Gençlik Merkezi gibi dev projeleri kazandırdıklarını belirten Ergün, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’na ayrı bir parantez açarak, “Manevi yönden bu projeyi kentimize kazandırdığım için mutluyum. T.C’lerin kaldırıldığı, Andımız’ın okutulmadığı, Türklükten rahatsızlık duyulduğu bir ortamda, gelecek nesillerimize geçmişimizi unutturmamak için bu eseri kentimize kazandırdık. Çanakkale’de Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için kanlarını döken, canlarını veren atalarımızı rahmetle anıyor ve ne mutlu Türküm diyene diyorum” diye konuştu.

 

Ergün 5 yıl daha dedi

 

Manisa’nın artık büyükşehir olduğunu ve 30 Mart’ta vatandaşların sandıkta 4 farklı oy kullanacaklarını da sözlerine ekleyen Ergün, büyükşehir belediyesinde şahsına, Akhisar’da Mansur Onay’a ve büyükşehir belediye meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek istedi. Manisa’yı il bütününde kalkındıracak dev projelerle 5 yıl daha yetki isteyen Ergün’e köy sakinleri tam destek mesajı verdi. Konuşmaların ardından Ergün ve Onay, Karasonyalılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum

  1. isteturgutlu

    23 Ocak 2014 at 18:13

    Bu kadar yalakalığa gerek yok :))))

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir