CEM ÇÖLLÜ’YE SANCAKLI İĞDECİK’TE BÜYÜK DESTEK

02 Şubat 2014 Pazar, 15:00

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Sancaklı İğdecik Beldesi’nde açık hava toplantısı düzenledi.Soğuk havaya rağmen belde halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda projelerini anlatan Çöllü, “ Biz gerçekleri anlatıp çalışmalarımızla karşınızdayız. MHP Belediyeciliğinin nasıl olduğunu Manisa Belediyesi’nde gösterdik Şehzadeler Belediyesi’nde de aynı hizmet anlayışımız devam edecek” dedi.

Köy ve belde ziyaretlerine  devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Sancaklı İğdecik Belde halkı ile bir araya geldi. Çöllü’ye ziyaretinde MHP İl Başkan Yardımcısı Ertan Elbeyli, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay ve yönetimi, MHP Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli ve kadın kolları üyeleri ile çok sayıda partili eşlik etti. Çöllü ve ekibi, yaklaşık 100 araçlık konvoyla geldiği Sancaklı İğdecik’de MHP İğdecik Belde Teşkilatı ve belde halkı tarafından büyük bir coşku içerisinde karşılandı. Beldede ‘Çöllü başkan’ sloganları ve alkışlar yükseldi, havai fişekler patlatıldı. Tek tek herkesle tokalaşan Çöllü, belde meydanında bulunan iş yeri ve kahvehaneleri ziyaret etti. Daha sonra belde meydanında MHP Şehzadeler İlçe Teşkilatı ve Sancaklı İğdecik Belde Teşkilatı tarafından hazırlanan miting alanına geçti. MHP İğdecik Belde Teşkilat Başkanı Hamza Delen, “Cem başkanımıza köyümüze yapmış olduğu bank, cami ışıklandırması, 1,5 kilometre sıcak asfalt, 3 bin 600 metrekare parke taş hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

MANİSA’NIN TAŞINDA KALDIRIMINDA İMZASI OLAN BİRİNİ GETİRDİM

Alanda toplanan kalabalığa ilk olarak MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay seslendi. Yaklaşan yerel seçimlerde adayların özelliklerinin ön plana çıktığını belirten Tuatay, Cem Çöllü’nün son beş yıldır Manisa ve civarında yapılan bütün yatırımlarda imzasının olduğuna dikkat çekti. Tuatay, “Bugüne kadar iktidarda olan AKP’nin yapmadıklarını bizler yaptık. Önümüzde bir yerel seçim var, genel seçim değil. Biz bugün size yaklaşan yerel seçimde kime oy vereceğinizi anlatmak için geldik. Ben bugün size Manisa’nın bir evladını, doğma büyüme Manisalı, bu kentin son beş yılında dağında taşında, kaldırımında imzası olan birini getirdim. Ben size bugün bilgi birikim ve tecrübesiyle bir yüksek makine mühendisi getirdim. Yetimin hakkını gözeten, harama el uzatmayan, alnı ak bir hizmet insanı getirdim. MHP’li belediyecilik anlayışının Manisa’daki değişimi devam ettirmesi için sizlerden destek istiyoruz. Biz buraya projelerimizle geldik. Bu projelerin tamamının yeri ve bütçesi bellidir. Bu bölgeye yapılacak kiraz toplama merkezinin yeri ve bütçesi de bellidir. Nasip olursa bütün bu projeleri hayata geçireceğiz. Buraya gelenlere lütfen projelerini sorun. Biz hiçbir zaman hayali proje sunmadık.İçi boş projelerimiz ve hayali vaatlerimiz yok. Aday ve projeleri değerlendirin, isteklerinizi söyleyin yapalım. Bugüne kadar ne söylediysek yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BU KENTİN HER YERİNDE İMZAMIZ VAR

MHP’nin belediyecilik anlayışı ile ilgili örnekler vererek konuşmasına başlayan Çöllü, “Ben Manisa’nın son beş yılına damgasını vurmuş, MHP’li Manisa Belediyesi vasıtasıyla değişimi sağlamış ekibin bir üyesiyim. Manisa büyükşehir statüsüne alındıktan sonra iki yeni ilçe kuruldu ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel merkezi şahsımı Şehzadeler Belediyesi’nde değişimi devam ettirmem için görevlendirdi. Bizde doğduğumuz topraklara hizmet etmek için yola çıktık. Geride bıraktığımız beş yılda Manisa’nın her sokağında, caddesinde hamdolsun imzamız var. Yaptıklarımız ortada. Yapacaklarımızı bugün sizlere anlatmaya geldik. Manisa’nın içi boşaltılmış belediyesini ayağa kaldıran ve Türkiye’de örnek belediye haline getiren bir ekibin üyesi olarak karşınızdayım. Yetim hakkını gözeten, beytül malı dikkate alan, bir ekibin üyesi olarak karşınızdayım. Yaptıklarımızı Manisa’ya gelenleriniz yakinen biliyor. Boğaz köprüsü gibi olan bir Alparslan Türkeş Kavşağı, havalimanı gibi bir yeni otogar hamdolsun bunların tamamında imzamız var. Cengiz Ergün ve ekibi bu kentte bir hayali gerçekleştirdi. Şimdi bu ekip büyükşehir olan Manisa’nın imarı için yollarda. Bu ekibin samimiyetine, sözüne inandığınız için yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum” diye konuştu. Çöllü’nün konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi.

 

PROJELERİMİZLE MEYDANLARDAYIZ

Mimari projelerini de belde halkı ile paylaşan Çöllü, merakla beklenen Kiraz Toplama Merkezi Projesi’ni de anlattı. Çöllü projeleriyle ilgili şunları söyledi;  “Ben siyasi polemiklere pek girmek istemiyorum ama bazen cevap vermek gerekiyor. Şunun bilinmesini istiyorum. Biz projelerimizle meydandayız. Ancak bu siyaseti bilmiyoruz anlamına gelmesin, biz siyaseti onlardan çok daha iyi biliyoruz ama bizim tek derdimiz projelerimizi anlatmak. Ben her gittiğim yerde yöre halkından kendilerine gelen siyasetçilere varsa eğer belediyecilik geçmişlerini, deneyimlerini ve yaptıklarını sormaları için ısrarcı oluyorum. Sizden de ricam budur. Sorun ne yaptınız, ne yapacaksınız, yapacağınız proje nerede? Şimdi adaylar netleşince ve vakit de daralınca mevcut adaylar gelip yapacağım, edeceğim diyorlar ama ne yapacaklarını bir türlü somut olarak ortaya koyamıyorlar. Ekibimiz açıklanan bu projeleri, aday adaylığımız sürecinde çalışmaya başladı. Erken kalkan, erken yol alır. Ben şimdi size yıllardır hayalini kurduğunuz bir projeyle geldim. Yıllardır size söz verilen ama yapılmayan Kiraz Toplama Merkezi’ni de inşallah biz yapacağız. Ayrıca her beldeye ve büyük köyler için planlanan düğün salonu projemiz var. Sancaklı İğdecik’e de 600 kişilik düğün salonu sözümüz var.”

 

SORUNLARINIZI BİLİYORUZ

Çöllü, “Manisa’daki değişimi MHP’li belediye gerçekleştirdi ve yine MHP’li bir belediye sizin yıllardır hayalini kurduğunuz yatırımları yapacak. Tabi bu bölgeye has sorunları da biliyoruz. Bir elektrik kesintisi sorununuz var. Her ne kadar belediyenin ilgi alanına girmese de ben bu konuda sizlerin sözcüsü olacağımı gerekirse o kurumun kapısını aşındırarak hakkınızı alacağımın sözünü veriyorum. Biz söz verdiğimizde yapacağımızı herkes biliyor. Bu nedenle bizlere güvenmenizi, istikrarın ve hizmetin devam etmesi için oylarınızı büyükşehirde de ilçelerde de Milliyetçi Hareket Partisi’ne vermenizi istiyoruz” dedi. Belde halkı haftada sadece bir gün doktor geldiğini belirterek bu sorunun çözüme kavuşturulmasını Şehzadeler Belediyesine 4 tane ambulans alacaklarını belirten Çöllü, yaşlıların evlerine temizlikçi göndereceklerini ve elektrik kesintilerinin de takipçisi olacağını söyledi. Çöllü ve ekibi alkışlarla uğurlandı. Konvoy halinde Manisa’ya dönen ekip, yol üstünde durarak ilçe yöneticisi Şenol Erdul’un doğum gününü kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir