CEM ÇÖLLÜ’NÜN PROJELERİ SES GETİRDİ

14 Ocak 2014 Salı, 18:05

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi(MHP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’nün Tilkisüleymaniye köyü programına önceki hafta açıklanan projeleri damga vurdu. Köy programında projelerini tek tek anlatan Çöllü, “ Bizim bu projeleri yapacak bilgimizde var gücümüzde var. Manisalılar bizlere fırsat verirse Manisa’nın yeni ilçesi Şehzadeler’i son beş yıldaki inanç ve belediyecilik anlayışı ile elbirliğiyle inşa edeceğiz” dedi.

Tilkisüleymaniye köyünü ziyaret eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, köyde kalabalık bir grup ve muhtar Ahmet Uysal tarafından karşılandı. Köy girişinde bir evde misafir olan Cem Çöllü ve MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, ardından köy kahvehanesinde kendilerini bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. Kahve toplantısında önceki hafta açıklanan Şehzadeler Belediyesi’nin değişim projelerinin ilk bölümünün görsellerini köy halkı ile paylaşan Cem Çöllü, projeleri tek tek anlattı. Cem Çöllü şöyle konuştu, “Manisa Belediyesi olarak 2009 yılında Manisa’nın değişimi için başlattığımız hamle bugün gelinen nokta da kendini gösterdi. Manisa’ya gelen tüm misafirlerimiz artık kentteki değişime tanıklık ediyor. Cengiz Ergün ve ekibinin başarılarını takdir ediyor. Bizde yeni kurulacak Şehzadeler Belediyesi’nde değişim projelerimizi devam ettirmek istiyoruz. Bu projelerimizi önceki hafta açıkladık. Projelerimizi hazırlarken kentimizin yarım kalan ve vakit kalmadığı için yetiştiremediğimiz projelerimizi göz önünde bulundurduk. Kapalı pazaryerinden aqua parka, alt geçitten düğün sarayına kadar birçok projemiz kentimizin önemli ihtiyaçları arasındaydı. İnşallah bu projeleri yapmaya fırsatımız olacak ve Manisa’daki değişimi Şehzadelerde devam ettireceğiz.”

SİYASET DEĞİL PROJEYLE KONUŞUYORUZ

Köy halkının projelerle ilgili sorularını da cevaplayan Cem Çöllü, açıkladığı ilk bölüm projelerin uygulanabilirliğinin test edildiğini ve öncelik sırasına göre Şehzadeler Belediyesi’nin ilk yılından itibaren yapımına başlanacağını söyledi. Çöllü, “Biz bu yola çıktığımızda belediyecilik tecrübemizin ve bilgi birikimimizin bizim en büyük avantajımız olduğunu söylemiştik. Gelinen noktada bu söylemimizin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Açıkladığımız projelerimiz Manisa halkından çok muhalefet konuşmaya başladı. Bu da ne kadar doğru bir hamle yaptığımızı bir kez daha gösterdi. Biz bu yola inançla çıktığımız için projelerimiz ile hazır olarak Manisalıların karşısındayız. Birileri gittiği yerde vatandaşa siyaset yapabilir çünkü onların tek sermayeleri dilleri. Ama bizim sermayemiz projelerimiz ve belediyecilik anlayışımız. Projelerimizin daha ilk bölümünde bu kadar ilgi çektik ikinci açıklananlarda en az ilk projelerimiz kadar ses getirecek. Biz her bölgenin ihtiyacına göre proje geliştirip vatandaşın parasını çar çur etmeyeceğiz. Önceki beş yılda da bu böyle oldu yine öyle olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim bu projeleri yapacak bilgimizde var gücümüzde var. Manisalılar bizlere fırsat verirse Manisa’nın yeni ilçesi Şehzadeler’i son beş yıldaki inanç ve belediyecilik anlayışı ile elbirliğiyle inşa edeceğiz” konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.