CEM ÇÖLLÜ PROJELERİNİ AÇIKLADI

08 Ocak 2014 Çarşamba, 13:28

CEM ÇÖLLÜ İLK PROJELERİNİ AÇIKLADI

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, Şehzadeler Belediyesi’nde uygulamaya konulacak seçim projelerinin ilk bölümünden oluşan 11 projeyi basın toplantısı ile açıkladı. Toplantıda konuşan Çöllü, “ Biz hep projelerimizle ses getireceğiz demiştik bugün ilk bölümünü açıklıyoruz. Projelerimize yaklaşık iki aydır çalıyoruz. Şehzadeler Belediyesi sınırlarındaki 944 sokak-cadde-bulvar, 33 mahalle, 9 belde, 24 köy, yaklaşık 180 bin nüfusun ne ihtiyacı var biliyoruz. İnşallah yapmak nasip olur. Bu projelerin yeni kurulacak Şehzadeler İlçesi’nde çığır açacağını düşünüyoruz” dedi.
Yoğun katılımın olduğu basın toplantısına MHP İL Başkanı Tanju Balatlı, MHP MYK Eski üyesi Mustafa Enöz, MHP Yunus Emre İlçe Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, MHP Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Bilen, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, eski İl Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Konuşmasına adaylık sürecini anlatarak başlayan Çöllü, aday adaylığı sürecinde proje konusunda çalışmalara başladıklarını bu yüzden proje konusunda hazırlıklı olduklarını söyledi. Çöllü konuşmasında şöyle dedi; “ Manisa’nın değişimini sağlayan Sayın Cengiz Ergün’ün yönetimindeki Manisa Belediyesi’nde yaklaşık beş yıllık Başkan Yardımcılığı ve Fen İşleri Müdürlüğü görevimizin ardından yeni kurulan Şehzadeler Belediyesi’nde hizmete devam etmek için aday olduk. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin olurlarıyla da Şehzadeler İlçesi’ndeki hizmet yarışında MHP adına yetkilendirildik. Her şeyden önce ilk günde söylediğimiz gibi biz bu yola inatla değil inanç ile çıktık. Geride bıraktığımız bir ayda çalışmalarımıza hızlı başladık. Özellikle her zaman iddia ile söylediğimiz Belediyecilik alanındaki bilgi ve tecrübemizi iyi kullandık. Biz projelerimize yaklaşık iki aydır çalışıyoruz. Şehzadeler Belediyesi sınırlarındaki 944 sokak-cadde-bulvar, 33 mahalle, 9 belde, 24 köy, yaklaşık 180 bin nüfusun ne ihtiyacı var biliyoruz. Projelerimizin çoğu vakit olmadığı için eksik kalan yatırımlardan ve acil ihtiyaçlarından oluşuyor. Bu nedenle biz yaparken çok heyecanlandık. Projelerimiz aday adaylığın sürecinden beri hazırlanıyordu. Şahsım aday gösterilmese bile hazırlattığımız projelerimizi yine MHP’nin başarısı için kullanacaktık. Tabi bugün birinci bölümünü açıklayacağız ama gelecek haftalarda yine toplu olarak ya da her hafta bir proje şeklinde arta kalan projelerimizi açıklamaya devam edeceğiz. Daha önce de söyledik bizim proje konusunda sıkıntımız yok çünkü işimiz belediyecilik. Bizim yaptıklarımız ve Manisa’daki değişim ortada. Sayın Cengiz Ergün ve ekibi Manisa’da nasıl belediyecilik yapılır dosta düşmana gösterdi. İnşallah Büyükşehirde de, Yunus Emre İlçesi’nde de Şehzadeler İlçesi’nde projelerimizi hayata geçirdiğimiz de Milliyetçi Hareket Belediyeciliğini bir kez daha ortaya koyacağız.”
ADAYLARDAN YAPTIKLARINI SORUN
Yerel seçimin genel seçimden ayrılması gerektiğini söyleyen MHP Şehzadeler Belediye Başkanı Cem Çöllü, vatandaşların kendilerine gelen adaylardan geçmişte yaptıklarını ve belediyecilik deneyimlerini sormalarını istedi. Çöllü; “Bildiğiniz gibi bu seçim yerel siyaset ve genel siyasetin ayırt edilmesi gereken bir seçim. Yani halkımızın yerelde yapılan hizmetleri ve yapılacakları iyi değerlendirmesi gereken bir seçim. Bu nedenle halkımızdan ve basından bu yönde özellikle ricamız olacak. Biz gittiğimiz her yerde Manisalılardan, kendilerinden oy istemeye gelen adaylardan geçmişlerini ve yaptıklarını sormalarını istiyoruz. Yani belediyecilik anlamında nasıl bir öyküleri var bunları dinleyin diyoruz. Elbette birde gittiğimiz noktalarda bizim belediyecilik anlayışımızı anlatıyoruz. Tükenme noktasında sıfırdan alınan bir belediyenin nasıl rekorlar kıran bir belediye haline geldiğini anlatıyoruz. Cengiz Ergün ve ekibinin Manisa’daki değişimi nasıl sağladığını duymayanlar için tekrar ediyoruz ve Manisa’daki değişimin Şehzadelerde devam edeceğinin sözünü veriyoruz” dedi.
CEM ÇÖLLÜ’YE DESTEK VERDİLER
Toplantıya katılarak Cem Çöllü’yü yalnız bırakmayan MHP’li yöneticilerde Cem Çöllü’nün projelerini beğendiklerini söyleyerek destek verdiler. MHP İL Başkan Tanju Balatlı, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’nün bilgi ve birikimiyle adaylar arasında öne çıktığına dikkat çekerek “ Adayımız gerçekten mesleki bilgi birikimi ve yaptıklarıyla öne çıkıyor. Zaten geride kalan beş yılda yaptıkları ortada İnşallah bir beş yıl daha yapacaklarıyla gelecek yıllarda adından söz ettirecek” diye konuştu. MHP MYK Eski üyesi Mustafa Enöz de Cem Çöllü’nün Manisa Belediyesi’ndeki görevlerinde rüştünü ispat ettiğini söyledi; “ Adayımız Cem Çöllü bizim için önemli bir isimdir. Tabi bu öneminin yanı sıra Manisa Belediyesi’ndeki başarılarıyla da adından söz ettirmiş ve bu göreve layık olduğunu ispatlamıştır. İnşallah büyükşehirde de ve yeni kurulan iki yeni ilçede de MHP belediyeciliğini göstermeye devam edeceğiz” dedi. MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay ise yerel seçimlerle genel seçimlerin karıştırılmaması gerektiğini hatırlatarak genel siyaset yapmayacaklarını söyledi. Tuatay, “ Bizim en büyük şansımız geçmişimizde başarılı bir MHP belediyeciliğinin olması ve adayımızın bu başarının mimarları arasında yer alması. İşte projelerimiz ortada. Bizim genel siyasetle işimiz yok. Söylenecek çok şey var ancak hangi kirli dehlizlerde pazarlıklar yaptılarsa orada temizlensinler. Bizim işimiz yerel siyaset bu anlamda da yaptıklarımız ve yapacaklarımız ortada. İnşallah topyekun başarı elde edeceğiz” diye konuştu.
11 PROJEYİ TEK TEK ANLATTI
Konuşmasının sonunda projelerinin ilk bölümünden oluşan 11 projeyi sinevizyon ile tek tek açıklayan MHP adayı Çöllü, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü İşte projeleri;
1.PROJE-İSTASYON ÜST GEÇİDİ
Devlet Hastanesi- Stadyum arasında, araçların, hatta ambulansların bile dakikalarca tren geçişini beklediği, resmi İstatistiklere göre günde 3,5 saat tren geçişi nedeniyle kapandığı geçitte artık trafik duraksamayacak.
2.PROJE-BÖLGE HASTANESİ ALT GEÇİDİ
Manisa’nın gelişim bölgelerinden, TOKİ Konutları, Bölge Hastanesi ve imara açılacak yeni bölgelerin de oluşmasıyla yaşanacak trafik yoğunluğunu azaltmak için projelendirilen alt geçitlerden Bölge Hastanesi Alt Geçidi özellikle ilerleyen yıllarda trafik akışını rahatlatacak.
3.PROJE-ALAYBEY KAPALI PAZARYERİ
Manisa’nın en önemli sorunları arasında yer alan kapalı pazaryeri sorununa kalıcı çözüm getirmek için önemli bir projemiz var. Alaybey Mahallesi’nde mahalle aralarına kurulan pazaryerlerini kapalı-katlı modern pazaryerinde toplayacak projemiz, pazarın kurulmadığı günler otopark olarak da değerlendirilebilecek.
4.PROJE-NURLUPINAR KAPALI PAZARYERİ
Nurlupınar bölgesinde yıllardır beklenen pazaryeri içinde modern ve büyük bir proje oluşturduk. Nurlupınar’a kurulacak katlı pazaryeri bölgenin yeni cazibe merkezi olacak ve bölgeye hareketlilik getirecek.
5.PROJE-ÇATAL ALT GEÇİDİ
Manisa’nın doğu girişinde ilerleyen yıllarda oluşabilecek trafik sıkışıklığını bugünden düşünerek önlemler alıyoruz. Seri alt geçitler ile Turgutlu-çevre yolu kavşağından itibaren araçların duraksamadan şehir merkezine girmesini sağlayacağız.
6. PROJE- AQUA PARK
Manisa’nın sosyal hayatındaki eksiklerini gidermeye devam edeceğiz. Manisa halkı özellikle yaz aylarında hoşça vakit geçirsin diye, uzun yıllardır konuşulan Aqua Park projesini biz hayata geçireceğiz.
7.PROJE-NURLUPINAR TAZİYE EVİ
Nurlupınar Bölgesi’nde ihtiyaç haline gelen ve vatandaşlarımızın her ziyaretimizde bizden talep ettiği taziye evini bu bölgemize kazandıracağız. Taziye evi olarak isimlendirilen projemiz çok amaçlı olarak da kullanılabilecek.
8.PROJE-ÖĞRETMEN EVİ ALT GEÇİDİ
Manisa kent merkezinde trafiğin en çok sıkıştığı öğretmen evi kavşağında alt geçit ve kavşak düzenlemesi ile bir büyük sorunu daha ortadan kaldırmayı düşünüyoruz. Projemiz şuan taslak aşamasında, kavşak düzenlemesi devam ediyor.
9. PROJE-NURLUPINAR ALT GEÇİDİ
Manisa’nın doğu kapısında, özellikle bölge hastanesi yapıldıktan ortaya çıkacak trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak seri alt geçitlerden Nurlupınar Alt Geçidi, bu bölgede gelecek yıllarda oluşacak yoğun yapılaşma ve konut yoğunluğu göz önünde bulundurularak projelendirildi.
10. PROJE-ŞEHZADELER DÜĞÜN SARAYI
Manisa’nın en önemli eksiklikleri arasında yer alan düğün salonu ihtiyacını karşılamak için içerisinde üç düğün salonu yer alacak Şehzadeler Düğün Sarayı’nı Manisa halkının ve gençliğinin hizmetine sunacağız.
11. PROJE-KAPALI BUZ PATENİ PİSTİ
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde sportif ve sosyal aktivitelerin arttırılması için projelerimiz var. Bu projelerimiz arasında en dikkat çeken ise gençliğin son yıllarda ilgi gösterdiği buz pateni sporuna yönelik olacak. Buz pisti, kapalı ve gerçek buzdan oluşacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.