Büyükşehir’in sembolik zammına HAYIR, kendi yaptığı zamlara EVET

30 Kasım 2017 Perşembe, 17:31

Gölmarmara Belediye Başkanı ve Büyükşehir Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Kamil Öz, meclis toplantısında Büyükşehir’in 2018 gelir tarifelerine ret oyu vererek Büyükşehir’in yatırımlarına engel olma yolunu seçerken başkanı olduğu Gölmarmara Belediyesi’nde ise vatandaşlarını zam yağmuruna tuttu. Gölmarmara Belediye Başkanlığı tarafından, Gölmarmara ilçesinde yaşayan vatandaşlarımıza 2017 yılı vergi ve ücret tarifelerinde 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 650’ye varan oranlarda zam yapıldı.

İşte Gölmarmara Belediyesi’nce yapılan ve yılbaşından itibaren geçerli olacak vergi ve ücretlerdeki artışlar

• İlan ve reklam vergilerine yüzde 12,50 ile yüzde 28,57 oranı arasında zam yapılmıştır.

• Eğlence vergisine yüzde 25’den başlayan ve yüzde 650’ye varan oranda zam yapılmıştır.

• Eski ismiyle köy ve şu anda mahalle olan ve buralarda kurulan pazaryeri, kaldırım, park ve sergi yerleri ücretlerine yüzde 66,67 oranında, merkez mahallelerde ise yüzde 100 oranına varan zam yapılmıştır.

• Kapalı Pazaryeri ücretlerine yüzde 20 oranında zam yapılmıştır.

• Süpermarket, market, beyaz eşya satış, bilet satış yeri, irtibat büroları, mobilya satış mağazaları, restoranlar, halı ve ev eşyası vb. mağazaların Muayene Ruhsat İzin Harçlarına yüzde 66,67’den yüzde 100 oranına varan zamlar yapılmıştır.

• Fen İşleri hizmetlerinde ise Gölmarmaralı vatandaşlarımıza verilecek olan hizmetlerde yüzde 20’den yüzde 33’e varan oranda zam yapılmıştır.

Bakanlar kurulunun yetkisinde olan vergi ve harçlara da kanunu yok sayarak zam yaptı
Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz ayrıca zam yapma yetkisinin sadece Bakanlar Kurulu’nda olduğu, yukarıda ilk iki maddede görülen ilan, reklam ve eğlence vergi ve harçlarına da yetkisinin dışına çıkıp,  kanunu yok sayarak zam yapmıştır.
Samimi Değiller
Tüm bu yapılanlar başta Büyükşehir Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Kamil Öz olmak üzere Ak Parti grubunun vatandaşa karşı ne kadar samimiyetsiz olduğunun açık bir göstergesidir. Burada amaç 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçesini en iyi kullanan belediye seçilen ve çalışmalarıyla tüm Türkiye de konuşulan ve örnek gösterilen Manisa Büyükşehir Belediyesini çalıştırmamak ve projelerini hayata geçirmesini engellemekten başka bir şey değildir. Seçimlere 16 ay kala yapılan bu engelleme Ak parti gurubunun tamamen siyasi kaygılarının dışa vurumudur.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..