BOSNA HERSEK’TEN MURAT BAYBATUR’A ZİYARET

29 Mayıs 2014 Perşembe, 14:59

Akhisar Belediyesi’nin davetlisi olarak 555. Çağlak Festivaline katılmak üzere Manisa’ya gelen Bosnalı misafirler, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur’u ziyaret etti.

Akhisar Belediyesi’nin davetlisi olarak 555. Çağlak Festivaline katılmak üzere Manisa’ya gelen Bosna-Hersek’in Prusac kasabasından ve Elçi İbrahim Paşa Medresesi öğrencilerinden oluşan Bosnalı heyet, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur’u ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Koordinatörü Kefayettin Öz’ün eşlik ettiği ziyarette, İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Reşit Ürper’de hazır bulundu.

“BOSNA’DA BÜYÜK HİZMETLER YAPIYORSUNUZ”

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşan İl Başkanı Murat Baybatur, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi; “Öncelikle Manisa’da sizleri ağırlamaktan şeref duyduğumu ifade ediyor ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İki senedir, Akhisar Belediyemizle beraber Ayvaz dede şenliklerine katılmak üzere Bosna’ya geldim ve oraları gezen gören biriyim. Elçi İbrahim Paşa Medresesi hocamız Leyla hanımı tanıyorum. Orada işiniz kolay değil, Allah yar ve yardımcınız olsun. Sizlerin bu samimiyetini, İslam dinimiz için yaptıklarınızı gördükçe tabi ki bizlerde sizlere dua ediyor, elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Büyük hizmetler yapıyorsunuz. Medresenin çalışmalarını gördükçe çok mutlu oluyoruz. Bu konuda sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Bundan sonra da sizleri her zaman Manisa’da ağırlamak istiyoruz. Allah nasip ederse bu senede Bosna’ya geleceğiz inşallah. Bizler Türkiye’deki insanlar olarak hem kendi şahsım hem de bütün Türk milleti olarak Bosna Hersek’i ve Bosna Hersek’teki kardeşlerimizi yani sizleri çok seviyoruz. Her zaman dualarımızın sizinle beraber olduğunu bilmenizi istiyorum.”

AYVAZ DEDE ŞENLİKLERİNE DAVET ETTİ

Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur’un misafirperverliğinden son derece memnun olduklarını ifade eden heyet başkanıPrusac Muhtarı Mugdim Dautovid, Donji Vakuf Belediye Başkanının selamını ileterek, bu yıl 22-23 Haziran tarihleri arasında Prusac bölgesinde yapılacak 504. Ayvaz Dede Şenliklerine davet etti.

“TÜRK MİLLETİNİ ÇOK SEVİYORUZ”

Elçi İbrahim Paşa Medresesi Hocası Leyla Beso Hlaskiç ise misafirperverliğinden dolayı Başkan Baybatur’a teşekkür ederek, “Bizim Türkiye ile çok güçlü bağlarımız var. Türk milletini çok seviyoruz. Sizinde bizleri çok sevdiğinizi biliyor ve sizleri bir kardeş gibi görüyoruz. Umuyorum ki Ayvaz dede şenliklerine geldiğinizde medreseyi de ziyaret edersiniz.”dedi. Bunun üzerine Başkan Baybatur’da, “Bosna’da medreseye uğramadığımızda kendimizi Bosna’ya gelmiş kabul etmiyoruz.”diyerek Elçi İbrahim Paşa Medresesini ziyaret edeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında, Elçi İbrahim Paşa Medresesi öğrencilerinin okuduğu ilahiler Başkan Baybatur ve Başkan Yardımcısı Ürper’i mest etti. Ziyaretin anısına öğrencilere hediyeler veren Başkan Baybatur, heyet başkanlarına da içerisinde Manisa’nın ürünlerinin yer aldığı hediye sepeti takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.