BORSA ZİYARETİNDE LABORATUVAR MÜJDESİ

17 Aralık 2013 Salı, 16:31

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi(MHP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Manisa Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ziyarette yeni dönemde belediye bünyesinde hizmet verecek gıda laborutavarı açılacağını söyleyen Çöllü, Manisa üzümünün en az mesir kadar kentin değeri olduğunu ve daha çok değer verilmesi gerektiğini söyledi. MHP’li Manisa Belediyesi ile bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını söyleyen Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap da Çöllü ve ekibine seçim çalışmalarında başarılar diledi.

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri kapsamında Manisa Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. MHP İl Başkanı Tanju Balatlı ile il ve Şehzadeler İlçe yönetimi de ziyarette Çöllü’ye eşlik etti.  Cem Çöllü ve ekibi,  Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Manisa Belediyesi ile her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını dikkat çeken Özkasap, “Manisa Belediyesi, Manisa’ya hizmet konusunda ve canlı hayvan borsasında bizler için ellerinden gelen bütün desteği verdi.  Bize verdikleri değerden ve desteklerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki seçimlere Manisa Büyükşehir Belediyesi ve yeni ilçeleri ile birlikte gireceğiz. Çok değerli Cem Çöllü’ye bu yolda başarılar diliyorum. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, bugünlere geldik yine aynı şekilde devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

SANAYİ KENTİ MANİSA TARIMI UNUTMAMALI

Konuşmasında Manisa’nın son yıllarda sanayi kenti olarak anılmasını hatırlatarak başlayan Cem Çöllü, yıllardır tarımın yapılan Gediz Ovası’nın ihmal edilmemesi gerektiğini ve sanayi kadar tarımın da desteklenmesi, önemsenmesi gerektiğini savundu. Çöllü şöyle dedi; “Dünyanın en verimli ovalarından biri olan Gediz Ovasına sahibiz. Dört mevsim toprağı ekilen ve ürün veren böyle bir şehir sayılıdır. Manisa hem sanayi hem tarım kenti. Ancak tarıma ne kadar önem verildiği tartışılır. Kentimizin en önemli tarım ürünlerinden biri de üzüm. Üzüm denilince akla Manisa Ticaret Borsası geliyor. Dünya’nın her yerine gönderilen Sultaniye Üzümü buradan yetişiyor. Ama üzüme ne kadar değer veriliyor, bu da tartışılır. Manisa Belediyesi’nde bulunduğumuz süre içerisinde Mesir Macunu kadar kuru üzümünde tanıtılması adına da önemli çalışmalar yaptık. Bundan sonra da bu çalışmaların devamını getireceğiz. Gerekirse bir dönem gündeme gelen üzüm tanıtma grubunu işlevsel hale getireceğiz. İnşallah Şehzadeler Belediyesi bize nasip olursa,  Mesir’in, Tarzan’ın, kuru üzümün tanıtılması için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Belediyemizin logosunda üzümün yer alacağını da şimdiden söylemek istiyorum.”

GIDA LABORATUVARI KURULACAK

Tarımsal çalışmaların desteklenmesi için gıda laboratuarı kurulacağını ve bunun belediye tarafından destekleneceğini söyleyen Cem Çöllü, Şehzadeler Belediyesi’nin kazanılması halinde de tarımsal projelerle üreticilerin yanında olacağını söyledi. Çöllü şöyle konuştu; “ Büyükşehir Yasası ile birlikte belediyelere bazı haklarda verildi. Yeni yasa ile birlikte ürünün tarlada yetişmesinden, sonrasındaki hasat dönemine, ilaçların kullanılmasına kadar laboratuar kurma hakkı bize veriliyor. Sayın Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün de bu konuda çalışmaları var. Bunun da burada müjdesini vermek isterim.  Tarladaki üründe kullanılacak ilaçların tespitinin yapıldığı, hasat döneminde ürünün kalitesinin araştırılması, baştan sonra ürün takibinin yapılacağı bir gıda laboratuarı düşünüyoruz. Şuan ön hazırlıkları yapılıyor, inşallah en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. Çöllü, gıda laboratuarının yeni hal binasında olacağını da sözlerine ekledi. Manisa Ticaret Borsası olarak Gıda Çarşısı ile ilgili çalışmaları olduğunu hatırlatan Özkasap ise, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Cem Çöllü’ye böyle bir proje hazırladıkları için teşekkür etti.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir