BEN İSTİFA EDİNCE CHP KAZANACAKSA İSTİFA EDERİM

26 Aralık 2013 Perşembe, 11:23

Geçen gün bir gazete, Meclis Üyesi Hüseyin Erkenci’nin bir talebini manşet yapmış.
Ne demiş Erkenci; Azmi Açıkdil istifa etmeli demiş. O, hükümetin yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olayla beni karıştırdı herhalde. Ben MHP’liyim onun karıştırdığı rüşvet olayına karışan AKP hükümeti, istifalar hükümetten isteniyor.

Ben istifa edince CHP kazanacaksa istifa ederim. Ama hiç şansları yok. Bu CHP’liler iş üreteceklerine kavga üretiyorlar. Herkes işini yapsın, işine baksın. Belediyeye yönetime geldiklerinde vatandaşa ne gibi hizmetler yapacaklarını söylesinler. Kardeşi Özgür Özel Cengiz Başkan’a, abisi Erkenci Azmi açıkdil’e laf üretiyorlar. Onun iddia ettiği “belediyenin imkanlarını kullanıyor” hezeyanına kimse inanmaz. Biz göreve geldiğimiz 2009 yılından beri çalışıyoruz.

İlk üç sene sabahları 7.00 de sokağa çıktım. Akşam eve dönüşümün saati belli değildi. Bazı günler memurlar akşam mesaiden çıkarken ben belediyeye sokaktan dönüyordum. Erkenci’nin dediği gibi bunlar seçim yatırımıysa ben 2009 başladım.
Adaylığımın açıklanmasından aday olacağım belli olduğu günler de dahil belediye arabasına binip, sokaklarda gezip, halka karışıp, hiçbir zaman ben Yunus Emre’den adayım demedim, dememde. Biz edebi de, desturu da alarak yola çıktık.

Gezdiğim, gittiğim yerlerde, köylerde, mahallelerde ve bunlardan dolayı yapılan haberlerde Belediye Başkan Yardımcı Azmi Açıkdil olarak belediyemizin yapmış olduğu işleri denetlemeğe gittim. Bir tek geçen pazar günü Osmancalı Köyü’nde yapılan futbol turnuvasına katıldım. Giderken sivil arabayla ve ilçe teşkilatı partili arkadaşlarımla gittim, sandalyenin üstüne çıktım Yunus Emre İlçesinden adayım dedim, onu da yeri geldiği için söyledim. Şöyle ki “Göreve gelince buraya spor tesisi hatta fazlasını yaparız dedim. Buna rağmen saha girişinde ki kapıda “Sayın Azmi Açıkdil Futbol Turnuvasına hoşgeldiniz” yazıyordu. Ne aday ne başkan yardımcısı yazmıyordu.

Görevimin başındayım. İşimi yapıyorum günde en az 20 kişiyi dinliyorum bir o kadar da telefon ile arayan vatandaşıma cevap vermeğe çalışıyorum.

 

Erkenci kimin adına konuşuyor bilemem. Avukat olduğu için demek ki birilerinin avukatlığını yapıyor.
Hiç kimseyle kavgaya girmem bana yakışmaz. Bizim işimiz var, vatandaşa hizmet için çalışıyoruz, bizi oyalamasınlar. Beni dillerine dolamasınlar. Kimseye sakız vermem.

30 marta kadar çalışacağım 1 Nisan’dan sonra da çalışmağa devam edeceğim. Çalışmaktan yorulmam, yorgunluktan şikayet etmem.

Halka Hizmet Hak’ka Hizmettir.</blockquote>

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.